Niestety to prawda. Apple potwierdziło opóźnienie premiery iPhone'a 12!

Apple oficjalnie przyznało się do problemów z produkcją. Członek zarządu poinformował, że premiera została odroczona. Kiedy zobaczymy iPhone'a 12?

Po tygodniach plotek Apple oficjalnie potwierdziło, że premiera tegorocznego iPhone'a 12 została odroczona. Dyrektor finansowy Luca Maestri podczas rozmowy z inwestorami przekazał, że informacje podane wcześniej przez Qualcomm są wiarygodne.

iPhone 11 w pudełku

iPhone 11 w pudełku

Przypominamy, że zaledwie wczoraj - 30.07 Qualcomm poinformował, że premiera iPhone'a odbędzie się z lekkim opóźnieniem.

Oczekuje się, że modele iPhone'a 12, iPhone'a 12 Max, iPhone'a 12 Pro oraz iPhone'a 12 Pro Max zadebiutują kilka tygodni później.

Niestety Maestri nie podał żadnych konkretów, ani daty prezentacji iPhone'a 12. Przekazał jedynie, że "w zeszłym roku zaczęliśmy sprzedawać nowe iPhone'y pod koniec września. W tym roku przewidujemy, że dostawa będzie dostępna kilka tygodni później." Odpowiedź padła po pytaniu zadanym przez inwestora, który wprost zapytał się o problemy z produkcją najnowszych modeli iPhone'a.

Apple zazwyczaj prezentuje nowe modele iPhone'a niedługo po zakończeniu wakacji - w połowie września. Urządzenia trafiają do sprzedaży kilka dni później. Istnieje jednak kilka wyjątków od tej reguły. iPhone X oraz iPhone Xr zostały wprowadzone do sprzedaży nieco później.

Możliwe, że Apple zaprezentuje nowe modele we wrześniu, ale jeżeli tak się stanie to powinniśmy liczyć się ze sporym okresem przedsprzedaży. Tak właśnie stało się w przypadku iPhone'a X i Xr.

Jon Prosser, który dotychczas trafnie przewidywał działania firmy Apple uważa, że iPhone 12 zostanie zaprezentowany razem z nowymi modelami iPadów w październiku.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje obecnie iPhone 11

Źródło: gadgets.ndtv.com