Nietrafiony prezent? UOKiK radzi, co możesz zrobić

Święta już za nami, prezenty rozdane, ale co robić, jeśli prezent okazał się nietrafiony? UOKiK podpowiada, co można z nimi zrobić.

fot. Pexels.com

Mówią, że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, ale my już wiemy, że nie zawsze jest to prawda. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował na swojej stronie poradnik na temat tego, co można zrobić z nietrafionymi prezentami oraz jak się zachować, jeśli jakaś usługa została wykonana niezgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Trzeba przyznać, jest to bardzo miły gest, który przyda się wielu osobom. Nawet jeśli Twój prezent był trafiony w punkt, informacje te są warte przeczytania i zapamiętania na przyszłość.

Zobacz również:

  • Kreatywny prezent dla dziecka - propozycje do pisania, malowania, rysowania [RANKING 2022]

Dzięki prostemu i przejrzystemu poradnikowi dowiemy się, czy i jak możemy wymienić lub zwrócić produkt - opisane zostały opcje zakupu zarówno przez internet jak i w sklepach stacjonarnych. Obejmuje on również trudne przykłady nietrafionych prezentów jak, na przykład, zwrot biletów lotniczych. Dowiemy się też, co zrobić z rzeczami zepsutymi i czy jest możliwy ich zwrot.

Nietrafiony prezent? UOKiK radzi, co możesz zrobić

UOKiK przygotował się również na wypadek nieprzyjemnych sytuacji sylwestrowych. Odwiedzający stronę dowiedzą się, co robić jeśli jesteś niezadowolony fryzurą lub makijażem z salonu? Czy napis "za zaginięcie lub zniszczenie garderoby szatnia nie odpowiada" jest zgodny z prawem? W poradniku znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Pełny poradnik jest dostępny pod tym linkiem.

Polecamy: Zobacz najlepsze promocje na iPhone'y!