Niewidomi za kierownicą!

Sander Hiuberts, Richard van Tol i Hugo Verweij - trzej holenderscy studenci wydziału technologii muzycznej z uczelni Utrecht School of Arts - wyprodukowali opartą na wrażeniach słuchowych grę wyścigową dla osób niewidomych.

Gra Drive, została wydana wczoraj i przeznaczona jest dla niewidomych dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Wyścigi, które powstały przy współpracy Bartimeus Institute dla niewidomych, w całości zostały oparte na wrażeniach słuchowych (tzn. podczas gry na ekranie monitora współzawodnictwo nie jest wizualizowane).

Głównym zadaniem w grze jest rozpędzenie eksperymentalnego pojazdu „the shuttle” do jak największej szybkości w ograniczonym czasie. W nawigacji poruszającym się po ustalonym torze pojazdem, pomagał będzie pilot Bob, przekazujący niewidomym graczom wskazówki dotyczące prowadzenia pojazdu. Na końcu rozgrywki uczestnicy zabawy zostają nagrodzeni stosowną do wyników liczbą punktów. Najwyższe wyniki zostaną opublikowane na oficjalnej stronie gry.

Drive dostępny jest w dwóch wersjach o różnej jakości dźwięku: MP3, która waży 38 MB, oraz wersji audio CD ważącej 115MB. Obie wersje gry dostępne na stronie SoundSupport:http://drive.soundsupport.net/

Na koniec dodam tylko, że Drive jest angielską wersją nieco wcześniejszej holenderskiej wersji zatytułowanej Sneller.