Niewielki FinePix

Firma Fujifilm zaprezentowała najnowszy model aparatu cyfrowego z serii FinePix - F420 Zoom. Jest to najmniejszy oferowany przez Fujifilm aparat kieszonkowy zaopatrzony w specjalną technologię Super CCD HR.

Technologia Super CCD HR czwartej generacji pozwala na umieszczenie w aparacie matrycy o rozdzielczości 3 megapikseli. Urządzenie ma wymiary 77 x 69 x 26mm. Posiada obiektyw typu Fujinon, który oferuje 3-krotny zoom optyczny. Wykonywanie zdjęć może się odbywać w bardzo małym przedziale czasowym - co 0,25 sekundy. FinePix F420 Zoom dodatkowo nagrywa wideo oraz wiadomości dźwiękowe o długości 30 sekund. Zapisane materiały wideo charakteryzują się prędkością 30 klatek na sekundę. Dzięki zamontowaniu w aparacie gniazda video-out możemy wykonane zdjęcia oglądać na telewizorze. Oczywiście ponadto dostępny jest zintegrowany wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala.

Urzadzenie zasilane jest bateriami wielokrotnego użytku, ale obsługuje również tradycyjne baterie AAA. Jako nośnik zdjęć służy w tym wypadku karta xD-Picture CardT. Dzięki zastosowaniu technologii PictBridge, możemy przesyłać wykonane zdjęcia bezpośrednio do kompatybilnej drukarki. Jak do tej pory nie ustalono ostatecznej ceny FinePix F420 Zoom.

Więcej informacji: http://www.fujifilm.co.uk


Zobacz również