Niewielki projektor BenQ Joybee GP2 z gniazdem na iPhone'a i iPoda

BenQ wprowadził do swojej oferty cechujący się niewielkimi rozmiarami projektor Joybee GP2. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla posiadaczy iPhone'ów i iPodów.

BenQ Joybee GP2 powinien zainteresować np. osoby, które prowadząc w różnych miejscach prezentacje nie chcą ze sobą wozić laptopa. Jest to niewielkie urządzenie ważące zaledwie 565 gramów, które wyposażone zostało w specjalną stację dokującą pozwalającą na podłączenie do niej iPhone'a lub iPoda.

Projektor cechuje biało-czarna kolorystyka (nie mogło być inaczej) oraz możliwość wyświetlenia obrazu o maksymalnej przekątnej 160 cali (z odległości metra od ściany/ekranu potrafi wyświetlić obraz o przekątnej wynoszącej 44 cale). Oferuje on ponadto slot kart SD oraz, co interesujące, 2 GB wewnętrznej pamięci flash.

Oczywiście kupując Joybee GP2 nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do współpracy ze sprzętem Apple, ale możemy także bez problemu korzystać z wszystkich urządzeń, które pozwalają na komunikację za pomocą interfejsów USB (np. podłączyć laptopa lub komputer stacjonarny) i HDMI.

Pozostałe parametry urządzenia przedstawiają się następująco:

Technologia: DLP

Źródło światła: trzy diody LED (ich żywotność to 30 000 godzin w trybie ECO)

Rozdzielczość: 1280 x 800 pikseli

Jasność: 200 ANSI Lumenów

Współczynnik kontrastu: 2400:1

Obsługiwane formaty:

wideo - FLV, WMV, ASF

audio - MP3, MP2, WMA, APE, ASF, FLAC, OGG, WAV

zdjęcia - JPG, BMP, PNG

dokumenty - PDF (1.0 - 1.4), MS PowerPoint (79 - 2010), MS Excel (95 - 2010)

napisy - wbudowane w MKV, SRT

Generowany hałas: 29 dBA (24 dBA w trybie ECO)

Wymiary: 140 x 52 x 130 mm

Waga: 565 gramów

Inne: automatyczna korekcja Keystone'a (+/- 40 stopni w pionie), wbudowane głośniczki stereo o łącznej mocy 4 W

Warto też dodać, że urządzenie pozwala na podłączenie opcjonalnej baterii (waży ona prawie tyle samo co projektor), która powinna mu pozwolić na 3 godziny pracy przy obniżonej o połowę jasności (1 godzinę przy jasności 200 ANSI Lumenów).

Joybee GP2 został wyceniony na 549 USD.