Niewykluczone, że powstanie Samsung Galaxy S5 w wersji Active

Kolejne urządzenie mobilne Samsunga o nazwie kodowej SM-G870A przeszło właśnie certyfikację w Federalnej Komisji Łączności (FCC) i może już niedługo trafić na rynek. Nazwa w połączeniu z poprzednimi doniesieniami sugeruje, że będzie to przeznaczony dla amerykańskiego operatora AT&T smartfon Galaxy S5 Active, czyli edycja flagowca przeznaczona dla sportowców.

Samsung Galaxy S5 został zaprezentowany na targach MWC 2014 w Barcelonie i w poprzednim miesiącu trafił do sprzedaży. W najbliższych tygodniach i miesiącach spodziewać możemy się natomiast premiery innych wariantów tego urządzenia. Podobnie jak w przypadku Galaxy S4, do oferty koreańskiej firmy dołączą najpewniej takie urządzenia jak Galaxy S5 Mini, Galaxy S5 Zoom i wspomniany na wstępie Galaxy S5 Active.

Urządzenia Samsunga z rodziny Galaxy oznaczone Active do tej pory były zwykle wyposażone w nieco gorsze podzespoły od klasycznych smartfonów dostępnych w ofercie, ale wynagradzały to znacznie większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Kolejnym takim urządzeniem ma być nowa wersja flagowego Galaxy S5.

Co prawda już podstawowa wersja tegorocznego topowego smartfona produkcji Samsunga jest odporna na wodę i kurz (certyfikat IP67), ale wersja Galaxy S5 Active ma być wyposażona dodatkowo w grubszą, bardziej odporną na wstrząsy i upadki obudowę. Możliwe też, że otrzyma ona certyfikat IP68. Całość ma mieć akumulator o pojemności 2800 mAh i 5,1 calowy wyświetlacz Full HD nieznanego typu. Możliwe, że w ramach oszczędności zamiast Super AMLOED-a trafi tutaj zwykły LCD.

źródło: androidauthority