Niezabezpieczona muzyka w iTunes - już w tym tygodniu?

Być może już w tym tygodniu w serwisie muzycznym iTunes Music Store pojawią się niezabezpieczone żadnym systemem DRM nagrania z katalogi wytwórni EMI - tak przynajmniej twierdzą dziennikarze serwisu Electronista.com.

Serwis powołuje się na francuskie źródła - informatorem jest ponoć osoba zaangażowana w negocjacje pomiędzy Apple a wytwórnią fonograficzną EMI. Jego zdaniem firmy zwlekały z udostępnieniem niezabezpieczonej muzyki w Internecie po to, by od razu móc zaoferować w iTunes cały katalog EMI, a nie tylko jego część.

Z ustaleń pomiędzy firmami wynika, że muzyka zostanie udostępniona w postaci plików AAC (256 Kbps), niezabezpieczonych systemem FairPlay Apple'a. Nabywcy będą więc mogli dowolnie powielać pliki - aczkolwiek już wiadomo, iż takie piosenki będą droższe niż pliki z systemem DRM.

Przedstawiciele EMI i Apple na razie nie potwierdzili tych doniesień. Warto wspomnieć, że EMI zamierza z czasem udostępnić swoje niezabezpieczone nagrania za pośrednictwem dwóch kolejnych serwisów internetowych - Amazon.com oraz VirginMega.

Więcej informacji: Electronista.com.


Zobacz również