Niezależy serwis VOD od HBO został oficjalnie zapowiedziany

Stacja telewizyjna HBO szykuje się do uruchomienia serwisu VOD niezależnego od HBO GO. Usługa ma wystartować pilotażowo w Stanach Zjednoczonych w przyszłym roku wraz z premierą nowego sezonu serialu Gra o Tron.

HBO to popularna na całym świecie stacja telewizyjna, która zajmuje się nie tylko emisją zakupionych filmów i seriali, ale tworzy też własne produkcje. Do tej pory dostęp do materiałów stacji w formie VOD (ang. video on demand, wideo na żądanie) w postaci serwisu HBO GO lub HBO OD miały tylko osoby, które płaciły za dostęp HBO w ramach abonamentu telewizji satelitarnej lub kablowej.

W przyszłym roku ma się to zmienić. HBO planuje uruchomienie usługi nowego serwisu VOD HBO. Skierowana będzie do osób, które nie wykupują dostępu do stacji w tradycyjnym modelu. Dzięki temu użytkownicy będą mogli w ramach abonamentu oglądać materiały HBO na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Jak na razie stacja HBO nie potwierdziła oficjalnie planów uruchomienia serwisu VOD oferowanego na zasadzie otwartego dostępu, ale o takim ruchu spekuluje się już od kilku miesięcy. Jeśli wierzyć doniesieniom, jest to związane z rosnącą popularnością serwisu Netflix w Stanach Zjednoczonych.

Jak donosi serwisu InsideTV, VOD od HBO ma pojawić się w kwietniu przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych. Premiera usługi ma zbiec się w czasie z emisją piątego sezonu serialu produkcji HBO, Gry o Tron. Jeśli usługa okaże się sukcesem na rodzimym rynku i zdobędzie użytkowników to jest spora szansa na to, że trafi też do Polski. Już teraz w naszym kraju funkcjonuje HBO GO i HBO OD.

źródło: insidetv.ew.com