Niezbędnik wideo-amatora

Firma Canopus przedstawia kolejne urządzenie, które zapewne przyda się każdemu wideo-amatorowi: konwerter analogowego sygnału wideo na cyfrowy o symbolu ADVC-55.

Nowa propozycja Canopusa skierowana jest zarówno do posiadaczy komputerów z systemem Windows, jak i Mac OS. Konwerter ADVC-55 pozwala na podłączenie magnetowidu VHS, kamer Hi-8 i innego sprzętu analogowego do cyfrowych kamer i komputerów z narzędziami edycyjnymi (Canopus EDIUS, Canopus Let's EDIT, Sonic Foundry Vegas, Final Cut Pro, Avid Xpress DV, Adobe Premiere Pro, Pinnacle Edition, Ulead Media Studio Pro, Windows Movie Maker).

Urządzenie nie wymaga dodatkowych sterowników w systemie i zapewnia automatyczną detekcję sygnału wejściowego. Kolejną zaletą ADVC-55 jest fakt, iż nie wymaga ono również zasilania (pobierane jest ono z 6-pinowego portu FireWire). Obsługiwane tryby wideo to NTSC (720 x 480 pikseli i prędkość 30 klatek/s) oraz PAL/SECAM (720 x 576 pikseli i prędkość 25 klatek/s).

Konwerter ADVC-55 współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 2000 (wymagany SP3), XP Home oraz Professional i Mac OS X w od wersji 10.2.7. Dostępny będzie w sprzedaży od połowy stycznia, a jego cenę ustalono na 229 USD.

Więcej informacji: http://www.canopus.com


Zobacz również