Niezbyt udany debiut AMD Radeon RX 6800 - znowu za mało egzemplarzy

Na podstawie danych od jednego z Europejskich sprzedawców wiemy, że podaż najnowszych układów graficznych od AMD jest mocno ograniczona.

AMD podobnie, jak Nvidia zaprezentowało nowe układy graficzne. Niestety firma nie ustrzegła się problemów, z którymi borykają się zieloni. Na rynek trafiło bardzo mało sztuk RX'a 6800 oraz RX'a 6800 XT.

AMD Radeon RX 6800 XT

AMD Radeon RX 6800 XT

Portal VideoCardz dotarł do statystyk sprzedażowych jednego z europejskich sprzedawców podzespołów komputerowych, dzięki którym wiemy, jak naprawdę wyglądają dostawy najnowszych układów graficznych.

Duński sklep Proshop informuje, że podczas premiery układów graficznych RTX 3000 borykał się z problemami z dostępnością tych układów. Przed oficjalną premierą w magazynach znajdowały się setki egzemplarzy. Oczywiście nie wystarczyło ich na sprostanie zapotrzebowania. To jednak nic w porównaniu do ilości kart graficznych dostarczonych przez AMD. Firma wysłała do sklepu jedynie 125 kart graficznych RX 6800 oraz RX 6800 XT.

W chwili obecnej na całym świecie są ogromne problemy z dostępnością najnowszych układów graficznych AMD Big Navi. Z podobnymi problemami borykają się między innymi sklepy w Stanach Zjednoczonych. Jeden z nich - Micro Center przekazał, że do magazynu nie trafił ani jeden egzemplarz RX'a 6800 lub RX'a 6800 XT.

Problemy z dostępnością układów graficznych będą utrzymywać się jeszcze przez kilkanaście dni. Prawdopodobnie zostaną rozwiązanie chwilę przed świętami.

Źródło: techradar.com