Niezdecydowanie Apple zaskakuje! Co zniknie z oferty?

W 2017 roku Apple wprowadziło na rynek akcesoria w kolorze Space Gray. Droższa myszka Magic Mouse i Magic Keyboard stały się hitem, a teraz mogą zniknąć z oferty. Dlaczego Apple wycofuje urządzenia peryferyjne?

Od 2016 roku Apple produkuje swoje komputery przenośne w kolorze Space Gray. Krótko po ich premierze użytkownicy zaczęli narzekać na brak akcesoriów w tym kolorze. Apple oficjalnie sprzedawało jedynie srebrną klawiaturę, gładzik i mysz. Zmieniło się to pod koniec 2017 roku. Razem z premierą iMaca Pro w kolorze Space Gray na rynku zadebiutowały nowe akcesoria - Magic Keyboard, Magic Trackpad 2 oraz Magic Mouse 2. Początkowo klawiatura i mysz dostępna była jedynie z komputerem iMac Pro, ale później urządzenia peryferyjne trafiły do regularnej sprzedaży. Co ważne czarna mysz i klawiatura są droższe od "zwykłych", srebrnych odpowiedników.

iMac Pro 2017

iMac Pro 2017

Po ponad trzech latach od wprowadzenia iMaca Pro, Apple wycofuje ten komputer bez wprowadzenia na rynek nowszej generacji. Wszystko w związku z przejściem na własne układy ARM. Wszystko wskazuje na to, że wycofanie z produkcji iMaca Pro jest jednoznaczne z zaprzestaniem sprzedaży klawiatury Magic Keyboard, myszy Magic Mouse 2 oraz gładzika Magic Trackpad w kolorze Space Gray.

Magic Keyboard Space Gray

Magic Keyboard Space Gray

Jeżeli zamierzasz kupić akcesoria w kolorze Space Gray - lepiej się pośpiesz. Apple poinformowało, że będzie je sprzedawać jedynie do wyczerpania zapasów magazynowych. Firma nie zamierza ich uzupełniać.

Magic Trackpad 2

Magic Trackpad 2

W zamian Apple wprowadziło do oferty nową klawiaturę Magic Keyboard w wielu kolorach. Dodatkowo dostępna jest wersja z Touch ID, która współpracuje z komputerami wyposażonymi w procesor Apple M1.

Źródło: ubergizmo.com