Niezła sztuka - czyli PlayStation 2 po liftingiu

Firma Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) ogłosiła oficjalną datę premiery nowej edycji PlayStation 2. Konsola została odchudzona, zmniejszona i wyposażona w port Ethernet, umożliwiający podłączenie urządzenia do Sieci. W Europie nowa PS2 pojawi się już 1 listopada. Urządzenie może także pełnić funkcję odtwarzacza DVD.

Niezła sztuka - czyli PlayStation 2 po liftingiu

W nowym modelu PlayStation 2 (SCPH-70000 CB) przebudowano całkowicie wewnętrzną architekturę konsoli, redukując rozmiary o 75% w porównaniu do obecnie dostępnego modelu SCPH-50000. Spodziewana na początku listopada konsola będzie lżejsza o połowę, a szerokość jej obudowy została zmniejszona do 2,8 cm (szerokość SCPH-50000 - 7,8 cm). Zapowiadany model będzie też wyposażony w port Ethernet pozwalający na rozgrywki sieciowe.

Niezła sztuka - czyli PlayStation 2 po liftingiu

Od chwili wprowadzenia konsoli na rynek w listopadzie 2000 r. w regionach z systemem PAL, sprzedano już 24 miliony egzemplarzy PlayStation 2. Producent liczy, że nowy, bardziej atrakcyjny i nowoczesny wygląd konsoli wraz z sierpniową redukcją ceny do 149 USD, pozwoli PS2 odnieść jeszcze większy sukces w drugiej połowie jej życia.

Niezła sztuka - czyli PlayStation 2 po liftingiu

Co ważne na wraz z premierą SCPH-70000 CB, SCEE zapowiada premiery wielu nowych tytułów przeznaczonych na PS2. Obecnie użytkownicy Play Station 2 mają dostęp do ponad 1000 tytułów. Wśród zapowiadanych na nadchodzący okres świąteczny premier znajdzie się wiel potencjalnych przebojów - m.in.: - 'Gran Turismo 4', 'The Getaway: Black Monday', 'Singstar Party', 'EyeToy Play 2' i 'Killzone'. W sumie do końca roku ma pojawić się ponad 150 tytułów wielu liczących się wydawców gier na PS2.

specyfikacja dla modeli PS2 przeznaczonych na rynek Europejski

Kolor: czarny

Rozmiary: 230 mm ×28 mm ×152 mm

Waga: około 900g

Zasilanie: DC 8,5V

Zużycie energii - 5,3A (około 45W)

Kompatybilne formaty:

PlayStation CD-ROM

PlayStation 2 CD-ROM

PlayStation 2 DVD-ROM

Audio CD

DVD-Video

DVD-RW

Karta sieciowa (100BASE-TX/10BASE-T)

Komentując wprowadzenie nowej edycji konsoli David Reeves - prezes SCEE powiedział:

Niezła sztuka - czyli PlayStation 2 po liftingiu

"To samo zrobiliśmy wcześniej z konsolą PlayStation - teraz przyszedł czas na PlayStation 2. Nowy, całkowicie odmieniony model konsoli, z wbudowanym gniazdem sieciowym, ponownie zademonstruje światu atrakcyjne oblicze i innowacje rozwiązania, które sprawiły, że PS stała się najpopularniejszą konsolą na świecie. Jesteśmy pewni, że atrakcyjna cena i nowa wersja konsoli przyciągnie nową generację użytkowników."

Premiera konsoli w USA i Europie planowana jest na 1 listopada. W Japonii natomiast, pojawi się 3 listopada.