Niezniszczalny punkt dostępowy

Firma Aruba zaprezentowała "pancerny" punkt dostępowy przeznaczony do instalowania w środowiskach przemysłowych, umieszczony w obudowie odpornej na wstrząsy, wysokie i niskie temperatury, eksplozje oraz zanieczyszczenia.

Produkt o nazwie AP-85 zawiera dwa układy radiowe 802.11a/b/g, jest wodoodporny i może przetrwać nawet niewielkie eksplozje. AP-85 może pracować w szerokim zakresie temperatur, od minus 30 stopni do plus 55 stopni C. Urządzenie może być zasilane przez sieć LAN (wspierając standard 802.3af) lub korzystać z usług dowolnego źródła zasilania o napięciu 12 VDC.

Aruba oferuje trzy modele urządzenia, każdy wyposażony w inny interfejs (Ethernet 10/100, światłowód wielomodowy i światłowód jednomodowy). Urządzenie jest sprzedawane razem ze specjalnymi obejmami do mocowania na maszcie lub budynku, które są odporne na podmuchy wiatru wiejącego z prędkością 200 km/godzinę.

Punkt dostępowy AP-85 wejdzie na rynek w marcu br. Cena rozwiązania wynosi 2500 USD (z interfejsem Ethernet) oraz 4000 USD (z interfejsem obsługującym połączenia światłowodowe).