"Nigdy nic nie kupiłem na Amazonie" - Oliver Daemen rozmawia z Jeffem Bezosem podczas lotu w kosmos

Odbył się pierwszy turystyczny lot w kosmos firmy Blue Origin. O czym rozmawiała załoga podczas lotu? Znamy szczegóły!

Nagroda za "Najlepszą rozmowę podczas lotu w kosmos" trafia do Olivera Daemena, 18-latka z Holandii, który brał udział w pierwszym załogowym locie Blue Origin w kosmos na początku tego tygodnia. Podczas około 10-minutowego lotu, Daemen powiedział założycielowi Amazona Jeffowi Bezosowi, że nigdy nie kupił niczego na Amazonie.

Oliver Daemen odbył lot z kolegami z załogi, wśród których byli Bezos ze swoim bratem Markiem i 82-letni pilot Wally Funk. Daemen stał się najmłodszą osobą, która kiedykolwiek poleciała w kosmos, podczas gdy Funk - najstarszą. Nastolatek miał również zaszczyt zaskoczyć Bezosa, którego Amazon uczynił jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Zobacz również:

  • Tak wyglądał start pierwszej cywilnej misji SpaceX! [Zobacz film]
  • Amazon oficjalnie uderza w SpaceX
  • Jeff Bezos poleci w kosmos już dziś! Gdzie i kiedy oglądać transmisję na żywo?

"Powiedziałem Jeffowi, że właściwie nigdy nic nie kupiłem na Amazonie" - skomentował Daemen podczas wywiadu. "On był zaskoczony i odpowiedział, że już dawno czegoś takiego nie słyszał".

Co ciekawe, Daemen nie miał pierwotnie lecieć z Bezosem i jego załogą. Zaoferowano mu lot po tym, jak zwyciężca aukcji internetowej (tożsamość nie jest jeszcze znana), który zapłacił 28 milionów dolarów za lot, odmówił uczestnictwa. Daemen również brał udział w aukcji i miał zapewnione miejsce w drugim locie, ale został przesunięty wyżej na liście. Jego ojciec, Joes Daemen, zapłacił za miejsce.

Nastolatek, który we wrześniu rozpocznie studia na Uniwersytecie w Utrechcie, powiedział, że nie jest pewien, co chce robić zawodowo, ale rozważa skupienie się na podróżach kosmicznych.

Polecamy: Rok z NASA. Największe sukcesy agencji w 2021 roku

Źródło: gizmodo.com