Nigdy nie widziałeś tak pięknej grafiki w Fortnite!

Już jutro, 17 września Fortnite otrzyma pełne wsparcie dla ray tracingu. Nowa aktualizacja sprawi, że gra nabierze jeszcze więcej szczegółów.


Jutro będzie miała miejsce premiera nowej karty graficznej Nvidia GeForce RTX 3080, co jest poniekąd powiązane z uaktualnianiem gry. Dzięki nowym możliwościom, Fortnite może wykazać się jeszcze lepszą grafiką.

Co nowego?

Firma Nvidia ujawniła, że jedna z najpopularniejszych gier na świecie dostanie pełny zestaw efektów ray tracingu i obsługę DLSS 2.0. Do tej pory niewiele gier obsługuje te możliwości, jednak powoli zaczyna się to zmieniać. Fortnite może być tego prowodyrem.

Nowe możliwości graficzne

Wszystkie efekty specjalne będą opierać się na odbiciach, które pojawią się na zbiornikach wodnych i powierzchniach odblaskowych takich jak: okna, elementy ubrań i tym podobne. Dodatkowo zostaną ulepszone cienie, aby uzyskać dokładniejsze zmiękczenie i lepszą rozdzielczość. Dalej zostanie dodane globalne oświetlenie, którego do tej pory nie mogliśmy podziwiać w pełnej krasie. Żeby przyjrzeć się dokładnie efektom aktualizacji, można zapoznać się z filmem poniżej:

Aby pochwalić się nowymi zaletami ray tracingu, twórcy Fotnite we współpracy z Nvidią stworzyli nową mapę dostępną w trybie kreatywnym. Tam gracze muszą zmierzyć się z wyzwaniem, które polega na polowaniu na padlinożerców.

Aktualizacja Fortnite RTX pojawi się jutro, 17 września. Spodziewajmy się więc nowego sterownika Nvidia Game Ready tego samego dnia.