Nihilumbra - z Pustki powstałeś, do Pustki wrócisz [recenzja]

Nihilumbra to interesująca gra platformowo-logiczna, w której kierujemy istotą powstałą z Pustki i przed nią uciekającą. Oczywiście nie zabraknie tu mnóstwa różnego rodzaju przeszkód.

Nihilumbra

Na pierwszy rzut oka dzieło studia Beautifun Games może wyglądać na prostą zabawę platformową. Co jednak od razu zwraca uwagę, to prześlicznie wykonana grafika oraz towarzyszący nam przez cały czas gry narrator. Tu od razu wypada dodać, że to właśnie narracja jest kolejnym jasnym punktem produkcji, ponieważ wraz z soundtrackiem nadaje jej specyficzny, niepowtarzalny klimat smutnej, desperackiej ucieczki. Rozgrywkę rozpoczynamy w samym sercu Pustki, kierując skaczącą kulką. a gdy tylko jednak udaje się jej wypaść poza mroczny świat, przybiera ona postać stracha na wróble, którego napotyka w zasypanej śniegami krainie. W tej formie pozostanie już do końca rozgrywki, jednak w miarę postępów zyskiwać będzie nowe Moce.

Nihilumbra - z Pustki powstałeś, do Pustki wrócisz [recenzja]

Nihilumbra

Tych Mocy jest sześć, podobnie jak i krain, które przyjdzie nam przemierzać. Najpierw pośród zasp i śniegów znajdziemy moc lodu, pozwalającą zamrażać powierzchnie, dzięki czemu możemy szybciej biec i wykonywać dalsze skoki. Dalszych mocy nie zdradzę, podpowiem tylko, że powiązane są z żywiołami oraz samą Pustką. Ich stosowanie jest niezbędne do pokonywania kolejnych plansz. Jak i w innych produkcjach tego typu poziom trudności rośnie w miarę postępów - z biegiem czasu pojawiają się potwory zrodzone przez Pustkę, potem maszyny, bezrozumne działka, a na ostatnim konieczne jest wykonywanie odpowiednich połączeń elektrycznych, aby aktywować mechanizmy i pułapki. Poniższy filmik pokazuje rozgrywkę w praktyce.

Gameplay Nihilumbra pomyślany został na około 5 godzin zabawy. Może jest to i krótki czas, jednak wierzcie mi - nie pożałujecie choćby minuty spędzonej w towarzystwie stwora zrodzonego z Pustki. Produkcję tą można nabyć na portalach dla graczy jak GamersGate czy Steam. Polecam!

PLUSY:

+ oprawa audiowizualna, fabuła, Moce, przeszkody, długość zabawy

MINUSY:

- brak polskiej wersji językowej

Ocena końcowa: 5+/6

Wydawca: Beautifun Games

Wydawca PL: brak

Producent: Beautifun Games

Wymagania systemowe:

  • OS:Windows XP, Vista, 7
  • Procesor 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta graf. 256 MB
  • DirectX:9.0
  • 2.4 GB HDD
  • wersja językowa: angielska