Nike Air Mag - buty Marty’ego McFly’a z filmu Powrót do przyszłości 2 to już nie fantastyka?

Buty Marty’ego McFly’a z filmu Powrót do przyszłości 2 już istnieją nie tylko na kinowym ekranie. Buty łudząco podobne do tych, które nosił Michael J. Fox w środkowej części trylogii Zemeckisa, zaprojektował właśnie znany koncern Nike.

Nike Air Mag

Niedawno w realu pojawiły się monety ze Star Wars... Teraz okazuje się, że do rzeczywistego świata trafiły futurystyczne buty z Powrotu do przyszłości.

Rzeczywistość wyprzedziła filmową wizję o 4 lata

Nike Air Mag przypominają do złudzenia futurystyczne, świecące buty McFly’a, które bohater trylogii Zemeckisa nosił w filmie Powrót do przyszłości 2. Przypomnijmy, że to w tej części McFly i jego przyjaciel Emmett Brown trafili w przyszłość do roku 2015. Obecnie mamy co prawda dopiero 2011 rok, więc rzeczywistość wyprzedziła filmową wizję o 4 lata.

Zobacz również:

  • Nike stworzyło robota, który wyczyści i naprawi buty

Nike Air Mag - świecące podeszwy LED na 5 godzin

Na podeszwach butów Nike Air Mag znajdują się panele z diodami LED, które po 5 godzinach świecenia należy ponownie doładować. Z kolei logo Nike, umieszczone na kostce ma być “elektroluminoscencyjne". Ciekawe czy buty będą się także automatycznie zawiązywać sznurówki tak jak to było w filmie?

Michael J. Fox wspierany przez Nike

Co ciekawe, Nike całkiem świadomie robi replikę butów z filmu Powrót do przyszłości 2. Świadczy o tym fakt, że część zysków ze sprzedaży trafi do charytatywnej fundacji Michaela J. Foksa, walczącej z chorobą Parkinsona. Przypomnijmy jeszcze, że niestety ten utalentowany aktor jest chory właśnie na tę nieuleczalną chorobę. Warto jeszcze zauważyć, że McFly w całej trylogii chodził w obuwiu firmy Nike - tyle, że w wersji obowiązującej w latach 80.

Nike Air Mag - buty Marty’ego McFly’a z filmu Powrót do przyszłości 2 to już nie fantastyka?

Buty Nike w Powrocie do przyszłości

Buty McFly’a nie wejdą do masowej produkcji

Buty Marty’ego McFly’a to jednak bardziej rarytas niż masowa produkcja. Nike wyprodukuje jedynie 1500 par takich futurystycznych butów rodem z filmu Roberta Zemeckisa. Ciekawe, czy buty mają jakąś specjalną ładowarkę? Ciekawe, czy będą automatycznie zawiązywać się sznurówki?

Nike Air Mag - buty Marty’ego McFly’a z filmu Powrót do przyszłości 2 to już nie fantastyka?

Marty McFly i buty Nike w filmie Powrót do przyszłości 2

Kto chce być jak Marty McFly?

A czy Wy chcielibyście mieć takie buty? Co sądzicie o tym pomyśle? Bo ja bardzo chętnie wszedłbym w buty Marty’ego McFly’a - mojego ulubionego bohatera z dzieciństwa. Przy okazji warto przypomnieć, że Powrót do przyszłości jest już na Blu-ray.