Nike + iPod - twój osobisty trener. Videotest!

Do naszej redakcji trafił zestaw Nike + iPod określany mianem "osobistego trenera". Postanowiliśmy sprawdzić go w działaniu. Zapraszamy do oglądania nasego videotestu!

Pierwsze co musimy zrobić po podłączeniu zestawu to ustawić swoją wagę. Ma to o tyle znaczenie, że dzięki temu urządzenie będzie mogło obliczyć spaloną przez nas ilość kalorii. Następnie, należy skalibrować czujnik po przez wykonanie kilku kroków i lekkiego truchtu. Możemy także wybrać czy dystans przez nas pokonany liczony będzie w milach czy kilometrach oraz czy głos informujący nas o przebiegu ćwiczeń będzie należał do kobiety lub mężczyzny. Przed przystąpieniem do treningu musimy zdecydować się jaki jest nasz cel. Możemy wybierać między ilością przebiegniętych kilometrów, czasem biegu, a także ilością kalorii które chcemy spalić. Programiści przygotowali zestaw najpopularniejszych wartości, jednak nic nie stoi na przeszkodzie byśmy dostosowali je do własnych potrzeb.

Po podłączeniu urządzenia do komputera, w programie iTunes pojawia się nam nowa zakładka. Na niej prócz podstawowych informacji o ostatnich ćwiczeniach, mamy możliwość przejścia na portal Nikeplus.com. Po stworzeniu konta, i zaznaczeniu odpowiedniego pola w iTunes, nasz iPod będzie aktualizował dane z naszych treningów, za każdym razem gdy podłączymy go do komputera. Dopiero tutaj tak naprawdę widać nasze postępy. Każdy bieg możemy analizować na wykresie graficznym. Możemy porównywać biegi przez nas odbyte ze sobą, bądź z innymi użytkownikami portalu.

To co w tym wszystkim jest chyba najciekawsze, to możliwość rywalizacji z ludzmi na całym świecie. Portal, skupia wszystkich użytkowników zestawu. Możemy więc rzucać im wyzwania. Określamy cel, na przykład najszybsze pokonanie jednego kilometra i zakres czasu, do kiedy można zgłaszać swoje wyniki. Zadania podzielono na indywidualne i grupowe, w których sukces zależy od postępów większej liczby osób, na przykład pracowników całej firmy. Jest to chyba największy atut całego zestawu.

Plusy

- Możliwość obserwowania swoich postępów (poprzez ciekawie rozwiązany interfejs graficzny)

- Rywalizacja z ludźmi z całego świata (niezależnie od miejsca w jakim się znajdują)

Minusy

- Wysoka cena całego zestawu

- Konieczność korzystania z butów tylko jednej firmy

Test video jest dostępny tu