Nike nie Nike

Grupa hakerów, ukrywająca się pod nazwą S-11, zaatakowała internetowy serwis firmy Nike.

Nie ustają hakerskie ataki na internetowe serwisy. W minioną sobotę ofiarą hakerów padła witryna firmy Nike. Hakerom udało się przejąć kontrolę nad internetowym serwerem firmy. Przekierowywali oni każde zapytanie o stronę Nike.com do stworzonej przez siebie witryny umieszczonej w Australii. Na stronie tej znajdowały się obraźliwe treści kierowane do firmy Nike i Światowego Forum Gospodarczego (World Economic Forum).

Atakiem natychmiast zainteresowało się amerykańskie Federalne Biuro Śledcze, które prowadzi obecnie dochodzenie w tej sprawie. Nike poinformowała, iż sytuacja wraca powoli do normy. Poprawiono już "fałszywy" wpis w bazie firmy Network Solutions, zarządzającej domeną Nike.com. Wielu internautów nadal jednak nie może obejrzeć właściwej strony, gdyż światowi dostawcy Internetu wciąż przechowują na swoich serwerach proxy kopie "fałszywej" witryny.

"Skontaktowaliśmy się już z największymi światowymi dostawcami internetowymi, aby rozwiązać ten problem, nie jesteśmy jednak w stanie dotrzeć do wielu mniejszych usługodawców" - powiedział rzecznik Nike.com.


Zobacz również