Nikłe szanse na remaster Diablo 2, kod źródłowy oryginalnej produkcji zaginął

Nie mamy dobrych wieści dla sympatyków drugiej odsłony serii Diablo. Twórcy gry zdradzili, że jej kod źródłowy i wszelkie assety zostały uszkodzone podczas produkcji. Diablo 2 udało się uratować tylko dlatego, że twórcy posiadali kopię gry w domu.

Od miesięcy plotkuje się o odświeżonej wersji kultowej gry studia Blizzard - Diablo 2, pierwotnie wydanej w 2000 roku. Niestety, coraz więcej wskazuje na to, że remaster Diablo 2 to jedyni mrzonki społeczności gry.

Twórcy serii Diablo - Max Schaefer, Erich Schaefer oraz David Brevik, byli obecni podczas wydarzenia ExileCon 2019, które odbywało się w miniony weekend. Zdradzili oni, że ich zdaniem szanse na powstanie Diablo 2 Remaster są znikome, ujawniając przy tym, że kod źródłowy i wszelkie assety gry zostały poważnie uszkodzone gdy Diablo 2 było już w zaawansowanym stadium rozwoju. Produkcję udało się uratować tylko dzięki temu, że twórcy posiadali kopie gry w swoich domach.

Ostatecznie Diablo 2 zostało przebudowane przy użyciu wersji gry, którą deweloperzy zabrali do domu i trafiło na sklepowe półki. Zdaniem Schaefera, stworzenie remastera Diablo 2 będzie dla Blizzarda niezwykle trudnym zadaniem, bowiem tak naprawdę konieczne byłoby stworzenie gry całkowicie od podstaw.

Biorąc pod uwagę również fakt, że zapowiedzianie podczas tegorocznego Blizzconu Diablo 4 ma być hołdem właśnie dla pierwszych dwóch odsłon serii, możemy śmiało założyć, że projekt o nazwie Diablo 2 Remaster został definitywnie uśmiercony.

Jeśli jesteście ciekawi, jak Diablo 4 prezentuje się w akcji, to polecamy ostatni gameplay z produkcji, na którym możemy podziwiać starcie z ogromnym bossem.

źródło: wccftech.com