Nikon COOLPIX S800c z WiFi i Androidem. Prześledzisz wpisy z Facebooka...

Wkrótce do sprzedaży trafi interesujący aparat kompaktowy - Nikon COOLPIX S800c. Co go wyróżnia? System Android i WiFi, dzięki którym możliwe jest np. śledzenie wpisów przyjaciół na portalach społecznościowych.

COOLPIX S800c to pierwszy aparat kompaktowy firmy Nikon, który obsługiwany jest przez system Google Android 2.3 (Gingerbread) i dzięki wbudowanemu modułowi pozwala użytkownikowi m.in. na dostęp do Google Play.

"COOLPIX S800c to aparat dla osób kochających życie towarzyskie oraz portale społecznościowe. Przy jego użyciu można nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD i robić doskonałej jakości zdjęcia nawet w słabym oświetleniu, np. podczas imprez czy koncertów. Wystarczy dotknąć ekranu, aby przesłać uwiecznione chwile na Facebooka, Twittera lub na inny serwis" - zachwala urządzenie Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Nowość stanowić więc może przenośne centrum rozrywki pozwalające na pobieranie z Internetu i zabawę z różnymi aplikacjami/grami za pośrednictwem dotykowego 3,5-calowego wyświetlacza (819 tys. punktów) wykonanego w technologii OLED. Można je przechowywać w pamięci o pojemności 680 MB.

Funkcje aparatu

Urządzenie to poza swoimi multimedialnymi i internetowymi możliwościami stanowi jednak również całkiem interesującą propozycję w zakresie swojej podstawowej funkcjonalności. Oferuje bowiem do dyspozycji użytkowników następujące fotograficzne rozwiązania:

- matryca CMOS (w technologii BSI) o rozdzielczości 16 mln

- system przetwarzania obrazu EXPEED C2

- 1,7 GB wewnętrznej pamięci na zdjęcia i filmy

- obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym (25-250 mm) i soczewkami ze szkła ED

- nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo (można korzystać z zoomu optycznego)

- nagrywanie wideo z szybkością do 240 kl/s (VGA)

- redukcja drgań VR

- tryb HDR (High Dynamic Range; więcej o tej bardzo przydatnej technologii znajdziecie tutaj)

- funkcja Łatwa panorama 360°/180°

- zdjęcia seryjne z prędkością 8,1 kl/s

- rejestracja podczas wykonywania zdjęć dokładnych danych lokalizacji

- kompatybilność z dowolną aplikacją Google wymagającą systemu GPS

Aparat, który dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych (białej i czarnej), powinien pojawić się w sprzedaży pod koniec przyszłego miesiąca. Jego cena to 350 USD/380 GBP.