Nikon Coolpix 3700 - Klaśnij, by cyknąć

Aparat, który słucha właściciela. Dosłownie - migawkę można wyzwolić klaśnięciem lub krzykiem.

Aparat, który słucha właściciela. Dosłownie - migawkę można wyzwolić klaśnięciem lub krzykiem.

Nikon Coolpix 3700 - Klaśnij, by cyknąć

Wyświetlacz zaskakuje błyskawiczną reakcją na ruchy urządzenia. Obraz wygląda tak, jakby był tworzony przez układ optyczny, bez pośrednictwa elektroniki aparatu.

Aparat zaskakuje już przy pierwszym kontakcie. Sprawia wrażenie niesamowicie szybkiego. Wprawdzie od momentu naciśnięcia guzika "ON" do uruchomienia urządzenia mijają 3 s, co nie jest szczególnym wyczynem, a raczej średnią krajową, to inna rzecz go bardzo wyróżnia. Kompletny brak opóźnienia między obrazem widzianym na wyświetlaczu LCD a tym, co rejes-truje obiektyw. W przeciwieństwie do innych aparatów cyfrowych obraz pokazywany na ekranie Coolpixa 3700 wygląda, jakby był generowany przez układ optyczny, tak jak w lustrzankach, a nie elektroniczny. Widać każde drgnięcie ręki, każdy, nawet najmniejszy ruch. Naciśnięcie spustu migawki jest kolejnym zaskoczeniem. Aparat po prostu robi zdjęcie bez zastanawiania się. Prawie tak szybko, jak tradycyjne kompakty analogowe. Z takim aparatem można spokojnie pokusić się o fotografie sportowe.

Aparat jest mały, zwarty, wygodny w użyciu. Ma polerowaną, metalową obudowę. Dla aparatów tej marki charakterystyczne są bogate predefiniowane sytuacje fotograficzne. Do ciekawszych należą zdjęcia na plaży lub śniegu, mówiące automatyce aparatu, że tło fotografowanej sceny jest wyjątkowo jasne, albo cała gama różnych zdjęć nocnych pozwalających na fotografowanie ludzi, krajobrazów a nawet fajerwerków. Zdecydowanie urządzenie warte zakupu.

Nikon Coolpix 3700 - Klaśnij, by cyknąć

Charakterystyczne dla Nikona bogactwo trybów fotograficznych pozwala na robienie zdjęć praktycznie w każdych warunkach. Oprócz standardowego portretu, zdjęć krajobrazowych, nocnych, znajdziemy tu też zdjęcia na śniegu lub plaży, doświetlenie pierwszego planu w dzień i pomoc przy robieniu fotografii panoramicznych.

Dane techniczne

Cena: 1969 zł

Rozdzielczość: 2048 x 1536 (3 mln pikseli)

Ogniskowa: 5,4-16,2 mm (odp. 35-105)

Jasność obiektywu: 1:2,8-4,9

Wielkość: 95 x 50 x 31 mm

Waga: 130 g

Karta pamięci: SD/16 MB

Karta pamięci: 50-200 (auto) ISO