Nikon Coolpix S1000pj - hybrydowy kompakt z wbudowanym projektorem

W magazynie Chasseur d’Images pojawiły się informacje o mającym się wkrótce pojawić w ofercie firmy Nikon hybrydowym urządzeniu będącym połączeniem cyfrowego aparatu kompaktowego oraz projektora zbudowanego w oparciu o technologię LED.

Ranking PC Worlda - aparaty kompaktowe.

Nikon Coolpix S1000pj - hybrydowy kompakt z wbudowanym projektorem

Nikon Coolpix S1000pj

agazyn Chasseur d’Images znany jest z prezentowania rzetelnych informacji. Najświeższe dotyczą mającego się wkrótce pojawić w ofercie firmy Nikon hybrydowego urządzenia noszącego oznaczenie VP650. Sprzęt stanowi połączenie cyfrowego aparatu kompaktowego oraz projektora zbudowanego w oparciu o technologię LED (jego produkcją ma się zająć tajwańska firma Foxlink). Dzięki niemu użytkownik będzie mógł wyświetlić na ścianie obraz "cechujący się dobrą jakością w słabym oświetleniu".

Wedle niepotwierdzonych informacji nowe rozwiązanie zostanie prawdopodobnie zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu, natomiast na półki sklepowe trafi we wrześniu.

Aktualizacja: 04 sierpnia 2009 08:48

Nikon oficjalnie potwierdził zamiar wprowadzenia na rynek cyfrówki z projektorem. Ostatecznie aparat będzie nosił oznaczenie Coolpix S1000pj.

Cyfrówka charakteryzuje się 12-megapikselowym sensorem; dysponuje szerokokątnym obiektywem Nikkor 28 - 140 mm, umożliwiającym fotografowanie z 5-krotnym zoomem, a zastosowany w niej wyświetlacz LCD to ekran o przekątnej 2,7" (230 tys. punktów).

Zakres dostępnych ustawień czułości ISO sięga wartości ISO 6400, prz czym ustawienie to (jak również ISO 3200) dostępne są przy fotografowaniu w niższych rozdzielczościach.

Nośnikiem pamięci są karty SD/SDHC. Specyfikację aparatu dopełnia system optycznej stabilizacji obrazu oraz procesor Expeed.

Miniaturowy projektor umieszczony na środku przedniego panelu aparatu może wyświetlić obraz w rozdzielczości VGA przy odległości od ekranu mieszczącej się w przedziale 25 cm - 2 m. Jego jasność wynosi 10 lumenów.

Coolpix S1000pj będzie dostępny do nabycia we wrześniu br. w cenie 430 dolarów.