Nikon D40 - zdjęcia wyciekły do Internetu

W kilku serwisach internetowych pojawiły się w ostatnich dniach informacje o nowej pozycji w ofercie cyfrowych lustrzanek Nikona, aparacie oznaczonym jako D40. Zdjęcia tego modelu znalazły się na stronie niemieckiego serwisu Neckermann, i mimo, iż zostały szybko usunięte, wiadomość o ewentualnym wprowadzeniu budżetowego modelu lustrzanki Nikona z popularnej serii D, zelektryzowała amatorów cyfrowej fotografii.

Doniesienia o lustrzance podchwyciły m.in. serwisy Gizmodo i Engadget. My też - z dziennikarskiego obowiązku - postanowiliśmy zaprezentować fotografie domniemanego modelu D40.

Nikon D40 - zdjęcia wyciekły do Internetu

Nikon D40

Producent na razie milczy na temat ewentualnego debiutu D40 na rynku, formalnie więc nie są znane parametry techniczne tej lustrzanki. Spekuluje się jednak, iż będzie ona wyposażona w czujnik obrazu o rozdzielczości 6,1 megapiksela, 2,5-calowy ekran LCD (230 tys. pikseli) oraz 3-stopniowy autofokus. Ma być też nieznacznie mniejsza od modelu Nikon D50, wprowadzonego do sprzedaży w zeszłym roku (więcej na jego temat znaleźć można w tekście "Tak wygląda Nikon D50!").

Nikon D40 - zdjęcia wyciekły do Internetu

Nikon D40