Nikon D780 - nowy aparat dla profesjonalistów zadebiutuje podczas CES2020

Popularny wśród profesjonalnych użytkowników aparat Nikon D750 doczeka się swoje następcy. Model D780 ma zadebiutować podczas styczniowych targów CES w Las Vegas. Obok aparatu możemy spodziewać się również premiery nowego obiektywu.

Nikon D780 - nowy aparat dla profesjonalistów zadebiutuje podczas CES2020

Nikon D750 długo czeka na następcę. Aparat jest dostępny na rynku od pięciu lat i zdążył już zdobyć uznanie w oczach zaawansowanych amatorów, jak i profesjonalnych użytkowników. Jak informuje serwis NikonRumors, nadchodzący Nikon D780 zaoferuje matrycę BSI o rozdzielczości 24 Mpix, odchylany, dotykowy ekran o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 2,1 mln punktów, znacznie usprawniony procesor, dwa sloty kart SD, 105-polowy autofocus, nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K oraz poprawione Menu, podobne do tych z serii Z. Aparat ma być zamknięty w lżejszej i mniejszej obudowie niż model D750 oraz pracować w wysokich zakresach ISO, wyższych niż model D850. Całość ma być zasilana akumulatorem EN-EL15b, znanym z modelu D750 oraz nowych modeli serii Z.

Obok aparatu Nikon ma zaprezentować również nowy obiektyw, będący uzupełnieniem serii. Nikkor Z 70-200 mm F/2.8 ma być konstrukcją o wzmocnionej odporności oraz wodoszczelną. Do tego możemy spodziewać się precyzyjnego i szybkiego aufocusu w całym dostępnym zakresie ogniskowych.

Potwierdzenia doniesień możemy spodziewać się już za niecałe dwa tygodnie.