Nikon ME-1 - zewnętrzny mikrofon dla lustrzanek

Firma Nikon zaprezentowała pierwszy zewnętrzny mikrofon stereo — ME-1. Ten kierunkowy mikrofon zwiększa jakość filmów nagrywanych przez lustrzanki cyfrowe firmy Nikon, rejestrując krystalicznie czysty dźwięk pozbawiony niechcianych szumów pracującego aparatu.

Stereofoniczny dźwięk rejestrowany przez mikrofon ME-1 odznacza się profesjonalną jakością w różnorodnych sytuacjach, dzięki czemu D-Movie — ceniona funkcja nagrywania filmów firmy Nikon — charakteryzuje się jeszcze większym zaawansowaniem. ME-1 stanowi atrakcyjną alternatywę dla wbudowanego mikrofonu aparatu.

Mikrofon ME-1, stworzony z myślą o użytkownikach lustrzanek cyfrowych, został wyposażony w mechanizm redukcji drgań, który eliminuje niechciany szum operacyjny pochodzący z autofokusa. Jako mikrofon kierunkowy, ME-1 umożliwia nagrywanie dźwięku z precyzyjnie wybranego przez użytkownika miejsca. Zakłócenia spowodowane przez zewnętrzne dźwięki można zniwelować za pomocą osłony znajdującej się w zestawie, a dzięki przyciskowi filtra górnoprzepustowego użytkownik ma kontrolę nad szumami o niskiej częstotliwości. Czułość mikrofonu na panujące w danej chwili warunki dźwiękowe można również dostosować w menu aparatu.

Mikrofon ME-1 jest zasilany przez aparat fotograficzny i można go łatwo zamontować na gorącej stopce. Jego przemyślana i ergonomiczna konstrukcja pozwala na wygodne fotografowanie z ręki. Krótki korpus umożliwia łatwy dostęp do wizjera, a poręczna blokada kabla zapobiega jego zaplątaniu.

Mikrofon ME-1 może być używany ze wszystkimi lustrzankami cyfrowymi firmy Nikon wyposażonymi w złącze 3,5 mm do mikrofonów zewnętrznych. Dostępny jest z gąbką tłumiącą oraz futerałem.

Źródło: Nikon