Nikon aktualizuje ViewNX dla Windows

Na stronie firmy Nikon pojawiła się zaktualizowana wersja programu ViewNX dostępna tylko dla systemu Windows. Nowa wersja ma naprawiać problem spowodowany przez zainstalowanie wcześniejszej aktualizacji bez odinstalowania poprzednich wersji programu.

ViewNX 2 to darmowy program firmy Nikon służący do przeglądania, porządkowania oraz edycji zdjęć i filmów. Oferuje on zestaw opcji do edycji i retuszu, takich jak zmiana rozmiaru i jasności, wyostrzanie, przycinanie, obracanie i wyrównywanie zdjęć oraz zmianę formatów.

Nowa wersja ViewNX 2.1.2 przeznaczona jest wyłącznie dla systemów Windows. Aktualizowanie do wersji 2.1.0 i 2.1.1, bez wcześniejszego odinstalowania programu w wersjach od 2.0.0. do 2.0.3, prowadziło do błędu, który usuwany jest za pomocą obecnej aktualizację.

Naprawiony problem polegał na nieprawidłowym wyświetlaniu się serwisu Picturetown w programie ViewNX 2. Ten serwis Nikona pozwala na gromadzenie i dzielenie się zdjęciami w Internecie. Udostępnia on darmowo 2 GB na przechowywanie swoich zdjęć i filmów bez konieczności zmiany ich wielkości.

Zdjęcia i filmy można umieszczać w serwisie za pomocą programu my Picturetown Uploader lub właśnie ViewNX, który umożliwia obecnie pełną i płynną współpracę z serwisem.