Nikon wymienia wadliwe lustrzanki D600. Można otrzymać nawet model D610

Firma Nikon w związku z wadliwym działaniem migawki w lustrzance D600 wydała kolejne oświadczenie. Zapowiedziała w nim, że w przypadku braku efektów naprawy wymieni wadliwy aparat na nowy.

Nikon D600 to ceniona przez wielu lustrzanka, która jednakże w przypadku części egzemplarzy ma kłopoty z wadliwym mechanizmem migawki objawiające się tym, że na matrycy osadzają się trudne do usunięcia pyłki psujące obraz. Niestety japońska firma początkowo zachowała się niezbyt ładnie w stosunku do właścicieli urządzenia. Była głucha na ich skargi i szybko po jego premierze udostępniła usprawniony model D610. Na szczęście właściciele D600 zjednoczyli się i wytoczyli Nikonowi pozew zbiorowy, który skłonił japońską firmę do przyznania, iż problem brudzącej się matrycy faktycznie istnieje. Jednocześnie wydała ona oświadczenie, w którym mogliśmy przeczytać:

"W przypadku, gdy po wyczyszczeniu matrycy aparatu za pomocą wbudowanej funkcji „Czyść matrycę” lub po jej oczyszczeniu ręcznym przy użyciu gruszki zgodnie z wytycznymi podanymi w instrukcji obsługi aparatu w sekcji „Filtr dolnoprzepustowy” na zdjęciach nadal widoczne są ciemne, ziarniste punkty, prosimy o kontakt z najbliższym centrum serwisowym firmy Nikon. Jego pracownicy wykonają czynności serwisowe, m.in. sprawdzą i oczyszczą aparat, a także wymienią migawkę oraz inne powiązane części. Usługa ta zostanie wykonana bezpłatnie."Kilka dni później je zaktualizowała deklarując, że czynności serwisowe będą świadczone nawet po zakończeniu okresu gwarancji.

Zobacz również:

  • Xperia Pro-I - oto smartfon-lustrzanka za ponad 7000 zł!
  • Topowe obiektywy kupisz taniej w RTV Euro AGD!

Nikon - kolejna propozycja

Dzisiaj firma Nikon wydała kolejne oświadczenie, w którym serdecznie przeprasza wszystkich właścicieli wadliwych lustrzanek D600. Co jednak najważniejsze, zapowiedziała, że jeżeli czynności serwisowe nie przyniosą poprawy, wadliwe urządzenie zostanie wymienione na nowe, lub na "model równoważny". "Model równoważny" to model D610, który, jak donosi serwis Engadget.com, trafił już do pierwszych "szczęśliwców".

Źródło informacji: Nikon