Nikt już nie ma wyłączności na kontrolowanie Androida za pomocą gestów

Motorola podczas premiery swojego najnowszego smartfona o nazwie Moto X poświęciła dużo uwagi obsłudze smartfona za pomocą gestów. Istotną częścią prezentacji było też pokazanie możliwości wykorzystania czujników w smartfonie do odgadywania kontekstu. Ale nie trzeba jechać do stanów po nowy telefon, aby cieszyć się podobnymi dodatkami. Z pomocą przychodzą niezależni deweloperzy.

Android to mobilny system operacyjny bardzo podatny na wszelkie modyfikacje. Oprócz zmiany wyglądu i domyślnie uruchamianych aplikacji poprzez wgrywanie modyfikacji można uruchomić w nim nieprzewidziane przez producenta funkcje. Wystarczy tylko zainstalować aplikację. Jednym z ciekawszych dodatków jest program o nazwie Air Swiper, który pozwala na obsługę urządzenia za pomocą gestów.

Do działania aplikacja potrzebuje Androida w wersji przynajmniej 4.0 i dostępna jest bezpłatnie w sklepie Google Play. Z pewnością warto się jej przyjrzeć, ponieważe może odmienic sposób, w jaki użytkownik korzysta z telefonu. Dzięki niej telefon może reagować na gesty wykonane nad czujnikiem zbliżeniowym, wykonując w rezultacie wcześniej zaprogramowane akcje. Należą do nich odblokowanie ekranu, zmiana ustawień głośności i włączanie wibracji, przełączanie łączności Wi-Fi oraz Bluetooth, a także otwieranie aplikacji SMS bez konieczności brania telefonu do ręki.

Zobacz również:

Różne autorskie rozwiązania ułatwiające obsługę telefonu stosują takie firmy jak Samsung w swoim Galaxy S4, Motorola w najnowszym Moto X, a nawet LG w zaprezentowanym wczoraj Optimusie G2. Posiadacze urządzeń starszych lub pochodzących od innych firm mogą na szczęście uzyskać równie ciekawe efekty we własnym zakresie.

źródło: xda-developers.com