Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Korzystanie z Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 właśnie stało się lepsze [03.07.2023]

Samsung co raz bardziej pokazuje, jak bardzo znaczący dla firmy jest komfort użytkowników jej urządzeń. Nawet na długo po premierze, nowe funkcje i ułatwienia zmierzają do smartwatchy z serii Galaxy Watch 4 i 5.

Fot. Dominik Tomaszewski / Foundry

Google skupia się teraz na tym, aby różne urządzenia ekosystemu dobrze ze sobą grały. W ramach tego planu, firma dodała teraz nową zakładkę do Sklepu Google Play o nazwie "Inne urządzenia", umożliwiając bezpośrednie wyszukiwanie aplikacji dla smartwatchy, telewizorów i samochodów za pośrednictwem smartfona.

Wraz z wprowadzeniem Galaxy Watch 4, Samsung porzucił Tizen OS dla swoich smartwatchów na rzecz Google Wear OS. Oznacza to, że wszystkie smartwatche Samsunga wprowadzone od tego czasu mają Sklep Play. Użytkownik ma również możliwość wyszukiwania i instalowania aplikacji na swoim smartwatchu Galaxy bezpośrednio ze smartfona. Jednak wyszukiwanie aplikacji dla smartwatchy czy telewizorów na smartfonie wymaga od użytkownika sporej nawigacji po aplikacji. Google ułatwia to zadanie dzięki przeprojektowanej wersji Sklepu Play.

Zobacz również:

Serwis 9To5Google dostrzegł właśnie nową zakładkę w Sklepie Play o nazwie "Inne urządzenia". Klikając na tę zakładkę zobaczymy trzy podsekcje - Watch, TV i Car. Jak można było zorientować się do tej pory, każdy z trzech zakładek pokazuje aplikacje wykonane dla tego konkretnego typu urządzenia. Istnieje również dziewięć karuzeli kategorii, po jednym dla każdego typu urządzenia, aby ułatwić odkrywanie popularnych aplikacji. Przeprojektowanie umożliwia bezpośrednie wyszukiwanie aplikacji dla Galaxy Watch 4 lub Galaxy Watch 5 na smartfonie, zamiast przechodzenia przez aplikacje dla wszystkich rodzajów urządzeń.

Zaktualizowana wersja Sklepu Google Play jest obecnie wprowadzana. W zależności od regionu i smartfona, może to zająć trochę czasu, aby przeprojektowana aplikacja dotarła do Twojego urządzenia. Na ten moment nie wiemy, kiedy dokładnie będzie dostępna do polskich użytkowników.

Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Korzystanie z Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 właśnie stało się lepsze [03.07.2023]

Fot. Dominik Tomaszewski / Foundry

AKTUALIZACJA 03.07.2023

One UI Watch 5 ułatwi wykrywanie noszenia dla użytkowników z tatuażami na nadgarstkach

Czujnik BioActive w Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 jest już na tyle zaawansowany, że może dokładnie i niezawodnie śledzić dane dotyczące zdrowia i aktywności fizycznej. Jednak praktycznie wszystkie smartwatche, zarówno Samsunga, jak i innych marek, mają trudności z odczytywaniem danych dotyczących zdrowia i kondycji z wytatuowanych nadgarstków.

Tusz może uniemożliwić Galaxy Watch zorientowanie się, kiedy ktoś nosi go na nadgarstku. W takich przypadkach funkcje takie jak wykrywanie noszenia nie działają prawidłowo. Tatuaże mogą zmylić czujnik, który "myśli", że zegarek nie jest noszony. Może to prowadzić do innych problemów, takich jak nie włączanie się czujników fitness i zdrowia. Najwyraźniej ten problem dotyczący dokładności czujnika i tatuaży występuje w większości, jeśli nie we wszystkich smartwatchach, nawet Apple. Dobrą wiadomością jest to, że Samsung pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

Moderator Samsung Community odpowiedzialny za aplikację Galaxy Wear opublikował niedawno odpowiedź do użytkownika na oficjalnym forum, wyjaśniając, że programiści Samsunga pracują nad dodaniem funkcji, która powinna poprawić wykrywanie noszenia dla użytkowników z tatuażami na nadgarstkach.

Moderator forum twierdzi, że aktualizacja zostanie wydana w drugiej połowie 2023 roku. Sądząc po tych niejasnych ramach czasowych, funkcja może być częścią nadchodzących aktualizacji One UI Watch 5 i Wear OS 4. Ten ostatni ma zadebiutować na nadchodzącej serii Galaxy Watch 6, a później zostać wdrożony dla linii Galaxy Watch 4 i Watch 5 po wydarzeniu Unpacked. Ta ostatnia powinna odbyć się w Korei 27 lipca.

AKTUALIZACJA 05.05.2023

Wielka aktualizacja dla Galaxy Watcha! Oto smartwatche, które dostaną kolejną wersję systemu

Samsung znienacka postanowił zachwycić nas wieściami o nadchodzącej nowej wersji systemu operacyjnego dla swoich zegarków. Nie była to na pewno informacja znikąd, jako że Wear OS - system Google, na który bazowane jest nadchodzące One UI 5 Watch - już od jakiegoś czasu oficjalnie jest w drodze. Jednakże niewiele osób spodziewało się, że koreańska firma zapowie swoją nakładkę dla smartwatchy po prostu przez wpis na blogu.

Już w tym artykule pisaliśmy o tym, co Samsung zapowiedział dla kolejnej edycji swojego systemu operacyjnego., W skrócie jednak - firma ma zamiar skupić się głównie na trzech aspektach:

  • Możliwościach fitness swojego zegarka, szczególnie możliwości personalizacji treningów i dopasowania ich do możliwości naszego organizmu
  • Dokładniejszym i bardziej szczegółowym monitorowaniu snu dzięki szczegółowemu obrazowaniu tętna oraz natlenienia krwi
  • Jeszcze większej dbałości o bezpieczeństwo użytkowników

Warto jednak dowiedzieć się dokładnie, do których zegarków Samsunga trafi najnowsza wersja systemu. Co prawda producent nie zapowiedział jeszcze oficjalnie tej informacji, jednak z jego informacji prasowej możemy już wywnioskować kompatybilność One UI 5 Watch.

Jako ze beta nadchodzącego systemu operacyjnego ma być dostępna dla wszystkich wersji Galaxy Watcha obsługujących obecnie systemy bazujące na Wear OS 3, możemy się spodziewać aktualizacji aż dla 4 modeli zegarka. Oto one:

  • Galaxy Watch 4
  • Galaxy Watch 4 Classic
  • Galaxy Watch 5
  • Galaxy Watch 5 Pro

Oczywiście to nie wszystkie smartwatche, na których zagości One UI 5 Watch. Warto też pamiętać, że nowy system operacyjny ma zadebiutować zapewne wraz z kolejnymi modelami smartwatchy Samsunga - serią Galaxy Watch 6. Spodziewamy się więc, że również na tych urządzeniach preinstalowana będzie najnowsza wersja OS.

AKTUALIZACJA 24.04.2023

Czujnik temperatury w Galaxy Watch 5 jest już dostępny

Smartwatche znajdują swoje miejsce na nadgarstkach coraz większej grupy osób i nie jest to wcale zaskoczenie. Są to uniwersalne, interesujące akcesoria, które umożliwiają nam śledzenie wielu aspektów naszego życia - czy to statystyk zdrowotnych, czy to ruchu, ale też nowych sposobów interakcji z innymi akcesoriami elektronicznymi.

Trzeba jednak przyznać, że najczęściej smartwatche kupowane są jako sprzęt mający pomóc nam w jakiś sposób poprawić swoje zdrowie i jakość dbania o nie - czy to za pomocą zwiększonej aktywności fizycznej, czy też ułatwień w mierzeniu statystyk życiowych. To właśnie z tego powodu Samsung wyposażył swoje Galaxy Watch 5 oraz Galaxy Watch 5 Pro w nowy czujnik temperatury ciała - ma on otwierać nowe możliwości pomiarów i kolejne funkcje urządzenia.

Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Korzystanie z Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 właśnie stało się lepsze [03.07.2023]

Fot. Dominik Tomaszewski / Foundry

Jedną z funkcji, które od dawna zapowiadała firma, jest ulepszone śledzenie cyklu menstruacyjnego, które miało być wspomagane przez nowy czujnik temperatury. Na szczęście, po kilku miesiącach od premiery najnowszych zegarków, firma w końcu ogłosiła, że udało jej się dopracować tę technologię i będzie wprowadzać ją do 32 krajów w najnowszej aktualizacji oprogramowania. Jednym z tych krajów jest na szczęście Polska.

Najnowsza funkcja śledzenia cyklu menstruacyjnego będzie wspomagana przez wspomniany czujnik temperatury i została opracowana we współpracy z twórcami aplikacji Natural Cycles, która zapewnia taką samą funkcjonalność dzięki aplikacji na smartfony połączonej ze specjalnym termometrem. Codzienny pomiar temperatury ciała pomaga w śledzeniu dni płodnych i niepłodnych, dzięki czemu jest to jedna z niehormonalnych metod antykoncepcji zaakceptowana przez ważne światowe organizacje zdrowia.

Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Korzystanie z Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 właśnie stało się lepsze [03.07.2023]

Fot. Dominik Tomaszewski / Foundry

Najnowszy sposób śledzenia cyklu menstruacyjnego polega na codziennym, porannym mierzeniu temperatury ciała, jednak Galaxy Watch 5 i Watch 5 Pro umożliwiają zautomatyzowanie tego procesu i połączenie go z odpowiednimi algorytmami prosto z poziomu nadgarstka, dzięki czemu informacje na temat dni płodnych będą co rano automatycznie dostarczane do aplikacji - bez konieczności pamiętania o manualnym mierzeniu temperatury ciała.

Aby włączyć automatyczne mierzenie temperatury ciała i obliczanie dni płodnych w Galaxy Watchu 5, wystarczy włączyć odpowiednią opcję w aplikacji Samsung Health. W programie należy wybrać Śledzenie Cyklu, a następnie wprowadzić informacje na temat ostatniego cyklu do kalendarza. Wtedy w opcjach można zanaczyć przewidywanie cyklu za pomocą temperatury ciała, które skorzysta z nowych możliwości aplikacji.

Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Korzystanie z Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 właśnie stało się lepsze [03.07.2023]

Fot. Dominik Tomaszewski / Foundry

AKTUALIZACJA 13.04.2023

Zsynchronizuj muzykę i galerię zdjęć z telefonu z Galaxy Watch

Smartwatche firmy Samsung, takie jak Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 z systemem Wear OS, mogą bezproblemowo synchronizować dane z podłączonym telefonem lub tabletem Galaxy. Na przykład po skonfigurowaniu Galaxy Watch i połączeniu go z urządzeniem mobilnym, dane dotyczące kondycji będą automatycznie synchronizowane z Samsung Health na smartfonie lub tablecie. Co więcej, zrzuty ekranu, a nawet nagrania audio przechwycone za pomocą Galaxy Watch automatycznie pojawią się wewnątrz aplikacji Galeria i Dyktafon zainstalowanych na Twoim urządzeniu mobilnym.

Możesz również przenieść zawartość Samsung Music i Galerii z podłączonego telefonu lub tabletu Galaxy na swój Galaxy Watch. Aby umożliwić udostępnianie listy odtwarzania muzyki i albumu zdjęć z telefonu do zegarka Galaxy Watch, musisz włączyć tę funkcję za pośrednictwem aplikacji Galaxy Wearable z podłączonego smartfona lub tabletu. Nie możesz tego włączyć bezpośrednio ze smartwatcha. Musisz to zrobić z poziomu aplikacji mobilnej, ale zajmuje to tylko kilka kroków.

Otwórz aplikację Galaxy Wearable na telefonie lub tablecie Galaxy i przejdź do "Ustawienia zegarka" > "Zarządzaj zawartością" > "Auto synchronizacja" związane z "Muzyką" i/lub "Galerią", a następnie upewnij się, że przełącznik jest ustawiony w pozycji włączonej.

Jeśli będziesz chciał usunąć zsynchronizowaną zawartość, taką jak zdjęcia, ze swojego smartwatcha, wyłączenie automatycznej synchronizacji nie wystarczy. Będziesz musiał otworzyć aplikację Galeria na swoim Galaxy Watch i usunąć stamtąd konkretne elementy.

AKTUALIZACJA 05.04.2023

Samsung Galaxy Watches po aktualizacji otrzymują doświadczenie premium Peloton

Smartwatche Samsunga z systemem Wear OS otrzymują od dziś dostęp do nowej aktualizacji aplikacji Peloton Watch. Aplikacja ta staje się bardziej podobna do swojego odpowiednika na iOS i teraz pozwala użytkownikom Galaxy Watch 4 i Watch 5 podłączyć swoje urządzenia do sprzętu fitness firmy Peloton. Wydana dla Google Pixel Watch, Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 pod koniec ubiegłego roku, miała niestety wiele ograniczeń, a w większości jej funkcjonalność sprowadzała się do śledzenia tętna użytkownika. Jeszcze bardziej rozczarowujące było to, że aplikacja na iOS miała więcej funkcji i mogła łączyć się ze sprzętem fitness firmy Peloton.

Na szczęście wersja na Wear OS również otrzymuje tę funkcjonalność. Dzięki ogłoszonej dziś aktualizacji aplikacji Peloton Wear OS użytkownicy mogą wybrać trening na swoim rowerze Peloton, Bike+, Tread, Row lub Guide, a następnie otworzyć aplikację Peloton Watch na Galaxy Watch 4 lub Galaxy Watch 5 i sparować urządzenia, aby uzyskać więcej informacji na swoich smartwatchach i śledzić swoje cele w czasie rzeczywistym.

AKTUALIZACJA 31.03.2023

Spraw, by Twój Galaxy Watch mówił co tylko chcesz w dowolnym języku

Galaxy Watch pozwala szybko odpowiedzieć na wiadomości za pomocą funkcji zwanej "sugestie wiadomości". Nie są one dostępne w każdym języku, jednak Galaxy Watch umożliwia tworzenie dowolnych niestandardowych odpowiedzi. Sugestie wiadomości są dostępne na Galaxy Watch 5, gdy połączony telefon jest ustawiony na jeden z kilku języków: Angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski i hiszpański.

Oprócz sugestii wiadomości, Galaxy Watch 5 jest wyposażony w 16 własnych odpowiedzi, które możesz wybrać z listy podczas wpisywania wiadomości na smartwatchu. Najlepsze w niestandardowych odpowiedziach jest to, że nie są one związane z funkcją sugestii wiadomości. Możesz tworzyć własne niestandardowe odpowiedzi w dowolnym języku, również po polsku.

Jak tworzyć własne odpowiedzi na Galaxy Watch?

Niestandardowe odpowiedzi można tworzyć na podłączonym telefonie za pośrednictwem aplikacji Galaxy Wearable. Możesz dostosować tę funkcję na jeden z dwóch sposobów:

  • Możesz otworzyć aplikację Ustawienia na swoim Galaxy Watch, a następnie "Ogólne" > "Wprowadzanie" > "Szybkie odpowiedzi" > "Niestandardowe odpowiedzi". Następnie zostaniesz przekierowany do kontynuowania konfiguracji na podłączonym telefonie.
  • Możesz też otworzyć aplikację Galaxy Wearable na swoim telefonie, przejść do "Ustawienia zegarka", > "Ogólne" > "Szybkie odpowiedzi".

Powinieneś teraz zobaczyć listę 16 niestandardowych odpowiedzi na telefonie, wstępnie przygotowanych przez Samsunga. Aby utworzyć własną niestandardową odpowiedź, przewiń w dół do dolnej części listy i stuknij ikonę "+". Następnie napisz swoją niestandardową odpowiedź i stuknij "Zapisz". Opcjonalnie możesz zmienić kolejność, w jakiej niestandardowe odpowiedzi pojawiają się na Twoim smartwatchu, stukając przycisk "Edytuj" znajdujący się pod przełącznikiem "Niestandardowe odpowiedzi".

AKTUALIZACJA 27.03.2023

Teraz masz szybszy sposób na dostęp do Google Keep na swoim Galaxy Watchu

Google Keep to jedna z najlepszych i najprostszych aplikacji do robienia notatek dostępna na wszystkich platformach. Co więcej, Google Keep ma dedykowaną aplikację dla każdej platformy, w tym także smartwatche z Wear OS. Teraz aplikacja Google Keep dla Wear OS otrzymuje kilka nowych funkcji, które poprawią komfort korzystania z niej.

Według najnowszych doniesień, aplikacja Google Keep otrzymuje nowe komplikacje "Dodaj listę" i "Dodaj notatkę" na smartwatchach z systemem Wear OS, w tym Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5. Nowe komplikacje tarczy zegarka są widoczne w aplikacji Google Keep Wear OS o numerze wersji v5.23.102.03. Stuknięcie w ikonę "Dodaj listę" lub "Dodaj notatkę" otwiera pole do wyboru wprowadzania głosowego lub tekstowego.

Kolejną nowością jest to, że użytkownicy Google Keep będą mogli wybrać tarcze zegarków z selektora gniazda komplikacji w aplikacji Wear OS. Google od jakiegoś czasu wprowadza garść nowych funkcji i przeprojektowuje swoje podstawowe aplikacje. Jeszcze w listopadzie, aplikacja Google Keep otrzymała dwupanelowy redesign dla tabletów z Androidem, składanych telefonów i Chromebooków.

Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Korzystanie z Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 właśnie stało się lepsze [03.07.2023]

Fot. 9to5google.com

Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Korzystanie z Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 właśnie stało się lepsze [03.07.2023]

Fot. 9to5google.com

Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Korzystanie z Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 właśnie stało się lepsze [03.07.2023]

Fot. 9to5google.com

AKTUALIZACJA 22.12.2022

Już wkrótce będziesz mógł korzystać z aplikacji Google News na swoim Galaxy Watch 4 i Watch 5

Ruch Samsunga, aby przejść z Tizen do Wear OS dla swoich smartwatchów, okazuje się być korzystny. Urządzenia Galaxy z Wear OS mają teraz dostęp do znacznie większej liczby aplikacji i usług w porównaniu z tym, kiedy korzystały z Tizen. Większość ulepszeń pochodzi z aplikacji bezpośrednio od Google, a firma chce wprowadzić ich jeszcze więcej w przyszłości.

Nowy raport (za pośrednictwem Android Police) ujawnia, że Google rozwija aplikację Google News dla smartwatchy z Wear OS. Jak sugerują zrzuty ekranu, będzie to super uproszczona wersja aplikacji Google News, która jest dostępna na Androida. Użytkownik może przeglądać nagłówki, obrazek fabularny artykułu i trochę tekstu. Jeśli chcesz przeczytać więcej, możesz kliknąć przycisk źródła, aby otworzyć ten artykuł w aplikacji Wiadomości Google na sparowanym smartfonie.

Wygląd i sposób działania aplikacji przypominają pierwsze aplikacje Google dla smartwatchy z Wear OS 3. Chociaż ta aplikacja nie jest jeszcze widoczna w Sklepie Play, to został uzyskany do niej dostęp za pomocą sztuczki z Asystentem Google, pozwalając ludziom zobaczyć, jak aplikacja może wyglądać, gdy zostanie wydana.

Google i Samsung wspólnie opracowały system operacyjny Wear OS 3, aby dalej rozwijać platformę urządzeń ubieralnych dla użytkowników smartfonów z systemem Android. Seria Galaxy Watch 4 była pierwszą, która posiadała Wear OS 3. Kilka dni temu Google wprowadził własny smartwatch - Google Pixel Watch - jako zobowiązanie do Wear OS. Więcej marek wprowadzi smartwatche oparte na Wear OS 3 w najbliższej przyszłości.

AKTUALIZACJA 29.11.2022

Galaxy Watch 5 otrzyma nowe paski

W sierpniu tego roku Samsung zaprezentował nowe modele swoich smartwatchy. Urządzenia zadebiutowały w dwóch wariantach: standardowym oraz Pro. Galaxy Watch'e 5 nie różnią się mocno od zeszłorocznych zegarków Samsunga. Posiadają one nieco pojemniejszą baterię oraz trwalsze materiały wykonania, ale przeskok (szczególnie pod względem baterii) odczuwalny jest dopiero w przypadku wariantu oznaczonego jako Pro.

Koreański producent zapowiedział własnie nowość, która z pewnością ucieszy właścicieli smartwatchy z serii Galaxy Watch 5. Firma pokazała nowe opaski do swoich flagowych smartwatchy, które - w przeciwieństwie do tych sprzedawanych oryginalnie z zegarkiem - wykonane są ze stali nierdzewnej oraz tytanu.

AKTUALIZACJA 27.10.2022

Nowe funkcje na smartwatchach Samsunga

Google zapowiedziało właśnie kilka nowych opcji, które trafią na urządzenia wykorzystujące system Wear OS. Nowości otrzyma więc nie tylko Pixel Watcha, ale i smartwatche Samsunga z serii Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch 5.

Na inteligentne zegarki mają trafić trzy nowe widżety: ulubione kontakty, wschód Słońca oraz zachód Słońca. Pierwsza z zakładek będzie użyteczna w przypadku większości użytkowników, ale pozostałe dwie najbardziej mogą przydać się fotografom lub innym osobom, dla których te parametry mają znaczenie.

AKTUALIZACJA 05.10.2022

Aktualizacja oprogramowania

Zegarki Samsunga z serii Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch 5 otrzymają nową wersję systemu. Aktualizacja nie wniesie żadnych dodatkowych funkcji, ale ma pozytywnie wpłynąć na wydajność urządzeń i sprawić, że będą one lepiej działać.

W celu sprawdzenia, czy kolejna wersja oprogramowania jest dostępna na twoim smartwatchu wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Najpierw otwórz na smartfonie aplikację Galaxy Wearable, a następnie przejdź do ustawień smartwatcha. W zakładce związanej z oprogramowaniem znajdziesz informację o tym, czy dostępne są dla Ciebie nowe aktualizacje systemu, a także opcję ich pobrania.

Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Korzystanie z Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 właśnie stało się lepsze [03.07.2023]

Źródło: Sammobile

Nie wiemy jednak, czy będą one dostępne w szerszej dystrybucji. Początkowo opaski pojawiły się na koreańskim rynku i będzie je można tam zakupić do końca listopada. Mamy nadzieję, że wkrótce Samsung zdecyduje się wprowadzić nowość do innych krajów.

Aktualizacja: 03 lipca 2023 08:51
Aktualizacja: 05 maja 2023 12:40
Aktualizacja: 24 kwietnia 2023 13:33
Aktualizacja: 13 kwietnia 2023 09:52
Aktualizacja: 06 kwietnia 2023 14:50
Aktualizacja: 05 kwietnia 2023 13:28
Aktualizacja: 31 marca 2023 09:35
Aktualizacja: 27 marca 2023 06:58
Aktualizacja: 22 grudnia 2022 10:24
Aktualizacja: 19 grudnia 2022 10:35
Aktualizacja: 29 listopada 2022 13:31

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: