Ninja Gaiden II: Pierwsze wrażenia

Ninja Gaiden II po raz pierwszy została zapowiedziana niespełna tydzień temu. Już teraz jest jednak jedną z najbardziej oczekiwanych gier prezentowanych na odbywającym się właśnie Tokyo Games Show. W czym tkwi potencjał jednej z najbardziej strzeżonych tajemnic firmy Tecmo?

Ninja Gaiden II pilnowana jest tak dobrze, że na specjalnie zorganizowanym pokazie zaprezentowano jedynie jej króciutki filmik. Mimo to, widzowie byli zachwyceni.

W pierwszej kolejności zaprezentowano przeróżne rodzaje broni, jakimi nasz bohater Hayabusa będzie się posługiwać. Oczywiście wliczać się w to będą dwie katany trzymane w rękach i.... Tu niespodzianka. Otóż herosi walczący jednym rodzajem broni będą mogli zmieniać style walki, co wydaje się być całkiem ciekawym rozwiązaniem.

Drugą rzeczą jaka przykuła uwagę obserwatorów to poziom brutalności. W Ninja Gaiden II będzie on dosyć wysoki. Nie oznacza to na szczęście tego, że na każdym kroku lać się będą na nas strugi krwi. Po prostu sceny walk zostały okazane w bardzo przekonujący i realistyczny sposób.

Gra (a raczej jej zapowiedź) prezentuje się także bardzo pozytywnie jeśli chodzi o szczegółowość grafiki. Wydaje się, że dzieło w pełni wykorzysta ogromne możliwości jakie drzemią w konsoli Xbox 360.

To byłoby na tyle jeśli chodzi o wrażenia z tej bardzo krótkiej prezentacji. Czekamy na więcej informacji. Premiera w 2008.