Nintendo 3DS - tylko kilka godzin zabawy

Wokół Nintendo 3DS pojawia się coraz więcej wątpliwości. Niedawno przenośna konsola wydawała się murowanym hitem. Później pojawiły się doniesienia o jej szkodliwym wpływie na wzrok. Teraz do kompletu doszły informacje o zaskakująco krótkim czasie pracy urządzenia na baterii.

Nintendo 3DS ma stać się nowym hitem japońskiej firmy, produktem na miarę sukcesu Wii. Ostatnio o przenośnej konsoli zaczynają docierać niepokojące wieści. Tuż po nowym roku informowaliśmy o niebezpieczeństwie dla wzroku. Twórcy jednej z gier na 3DS ostrzegali przed użytkowaniem konsoli przez dzieci poniżej 6 lat. Ponoć wzrok źle znosi wystawianie go na działanie efektu 3D.

Nowe informacje o Nintendo 3DS także nie napawają optymizmem. Producent udostępnił specyfikację techniczną urządzenia. Jest w niej m.in. informacja o dwóch ekranach. Pomocniczym, dotykowym, pracującym w rozdzielczości 320x240 pikseli oraz głównym, autostereoskopowym (800x240 pikseli - po 400 pikseli poziomych na każde oko).

Niepokojące są jednak informacje o czasie pracy na baterii. Przy typowym wykorzystaniu urządzenia, czyli graniu z wykorzystaniem efektu 3D, użytkownik będzie mógł się bawić mniej więcej 3 do 5 godzin. Przy klasycznych, dwuwymiarowych tytułach czas ten wzrasta do 8 godzin. Zdaniem wielu komentatorów to zdecydowanie za mało jak na przenośną konsolę.