Nintendo 3DS w GameStop - można składać zamówienia

Sklep internetowy GameStop umożliwił składanie zamówień na konsolę Nintendo 3DS. Oficjalnej ceny jeszcze nie ma, a mimo to na ofertę jest już duży popyt. Nintendo DS w najnowszej wersji obsługuje 3D bez potrzeby korzystania z "trójwymiarowych okularów".


Nintendo 3DS będzie dostępne w kolorach niebieskim (aqua blue) oraz czarnym (cosmo black).

Polecamy:

Zobacz też:

Konsola Nintendo 3DS na sklepowych półkach w Japonii pojawi się 26 lutego. W Europie i Ameryce Północnej urządzenie trafi do sprzedaży na początku marca 2011 r.

Mimo to, ci którzy wiedzą, że kupią konsolę bez względu na koszty i datę premiery, już dziś mogą zamówić 3DS w GameStop. Analitycy sądzą, że cena sprzętu wyniesie około 300 dolarów.

Czym jest Nintendo 3DS

Nintendo 3DS łączy w sobie technologię prawdziwego 3D z wielkim sukcesem serii DS, którą kiedyś nazwaliśmy nawet konsolą XXI wieku.

Nowy sprzęt pokazano podczas targów E3 w czerwcu 2010 r. Nintendo 3DS umożliwia oglądanie 3D bez okularów, które oszukują nasze postrzeganie, zmieniając dwa różne obrazy w głębię.

Tajemnica 3DS tkwi w założeniu na wierzchu wyświetlacza filtra składającego się z tysięcy niewielkich soczewek, które skupiają obrazy w jednym punkcie. Gracz może w ten sposób w pełni wczuć się w akcję, grając na 4-calowym wyświetlaczu.

Ciężkie chwile Nintendo

Japoński producent e-zabawek znalazł się w trudnej sytuacji. Popularność w 2010 r. zyskały konsole Xbox 360 i Sony PlayStation 3, m.in. dzięki nowym kontrolerom Move i Kinect.

Rok temu o tej porze, Nintendo Wii ciągle z powodzeniem rywalizowało z innymi bardziej zaawansowanymi technologicznie konsolami. W tym roku jednak, Wii spotkało się z ostrą konkurencją. Sony PS3 oraz Xbox 360 spychają Wii na dno tabeli - powiedział prezes MyVoucherCodes, Mark Pearson.

Szansą na zmianę trendu jest Nintendo 3DS.