Nintendo 3DS zadebiutowało w Japonii

Najnowsza przenośna konsola firmy Nintendo w sobotę miała swoją japońską premierę. To najbardziej znaczący produkt firmy od czasów konsoli Wii. 3DS pozwala grać w trybie 3D bez konieczności zakładania dodatkowych okularów.

26 lutego najnowsza przenośna konsola firmy Nintendo, ukazała się w Japonii. Jak podkreśla producent 3DS to pierwszy masowy produkt wykorzystujący technologie 3D. W trakcie premiery konsola kosztowała 25 tys. jenów japońskich (ok. 875 zł).

W ostatnich latach dużym zagrożeniem dla przenośnych konsol były gry dostępne na telefonach komórkowych. Nintendo liczy na odwrócenie tego trendu. Szefowie japońskiej firmy twierdzą, że konsumenci będą kupowali przenośne konsole pod warunkiem iż będą one posiadały unikalne funkcje. To co odróżniać ma 3DS od innych to wykorzystanie tzw. autostereoskopii - umożliwiającej grę w 3D bez konieczności zakładania okularów.

Zobacz również:

  • Nintendo Switch OLED - gdzie kupić najtaniej? Najlepsze oferty i promocje w polskich sklepach

Eksperci twierdzą, że ewentualny sukces 3DS spowoduje to, iż trójwymiarowość autostereoskopowa stanie się nowym trendem w grach komputerowych. Uaktualnienia w swoich stacjonarnych konsolach zapowiedzieli już producenci Xboxa oraz PS3.

Jak dotychczas na konsole ukazało się 8 gier. Są nimi: Nintendogs + Cats, Winning Eleven Soccer 3D, Super Street Fighter IV 3D Edition, Samurai Warriors: Chronicles, Puzzle Bobble 3D, Ridge Racer 3D, Battle of the Giants: Dinosaurs 3D oraz Professor Layton and the Mask of Miracle.

25 marca konsola ma się ukazać w Europie. Nie jest jeszcze znana jej cena, bowiem Nintendo dało swobodę sprzedawcom co do jej wysokości. Dwa dni później 3DS ukaże się w Stanach Zjednoczonych - kosztować będzie 249,99 dolarów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: