Nintendo: Będziemy bardziej wpływowi niż Sony

Do tej pory najlepiej sprzedającą się konsolą w historii było PlayStation 2. Maszyna ta może się pochwalić około 125 milionami sprzedanych sztuk. Jednak zdaniem przedstawiciela Nintendo, rekord ten niebawem może zostać pobity.

Ciekawego wywiadu na Electronic Gaming Summit w San Francisco udzielił przedstawiciel Nintendo, Cammie Dunaway. Stwierdził on, iż konsola Nintendo Wii ma szansę stać się najlepiej sprzedającą się maszyną w historii.

Analizie zostało poddanych pierwsze 18 miesięcy po premierze konsoli. Okazało się, że na Wii sprzedano około 42 milionów gier. Jest to bardzo dużo, zważywszy na to, że w analogicznym czasie (półtora roku po premierze) sprzedano "jedynie" 30 milionów tytułów na PlayStation 2. Inne konsole wypadają na tym tle jeszcze gorzej.

Co więcej, konsola Nintendo wypada również bardzo dobrze jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu. Póki co, licząc od dnia premiery, może pochwalić się około 500 tysiącami sprzedanych egzemplarzy na miesiąc.

Na koniec Dunaway stwierdził, iż jego firma jest pod wrażeniem wpływu jaki konsola PlayStation 2 wywarła na ten rynek. Jednak jego zdaniem Nintendo Wii może okazać się bardziej wpływową maszyną i sprzedać się w większej ilości egzemplarzy.