Nintendo DS - nie tylko do gier

Firma Nintendo poinformowała o planach wprowadzenia nowej usługi dla posiadaczy konsoli Nintendo DS (Dual Screen). Będzie ona umożliwiała oglądanie programów telewizyjnych oraz surfowanie po Internecie.

Nintendo postanowiła poszerzyć swoją ofertę, aby móc skutecznie rywalizować z Sony PSP (PlayStation Portable).

Nowa strategia rozwoju składa się z dwóch etapów. Pierwszym będzie rozpoczęcie od czerwca sprzedaży przeglądarki internetowej rozwijanej przez firmę Opera Software. Będzie ona kosztowała 32 USD i - jak zapewniają przedstawiciele firmy - dzięki dwóm ekranom konsoli i modułowi WiFi zaoferuje możliwość całkiem przyjemnego surfowania po Sieci. Na dolnym wyświetlaczu oglądana strona będzie wyświetlana w całości, natomiast górny ekran pokaże jej część w powiększeniu.

Drugim etapem będzie z kolei wprowadzenie usługi odbioru startującej od 1 kwietnia w Japonii cyfrowej telewizji naziemnej. Dostęp do niej będzie możliwy po zakupieniu specjalnej karty z wbudowaną anteną (tunera TV), którą należy wpiąć w slot przeznaczony na kartridże GB Advance. Urządzenie ma pojawić się w sklepach pod koniec roku.

Warto przypomnieć, że od połowy marca na rynku japońskim pojawi się nowy model Nintendo DS w wersji Lite - pisaliśmy o tym w tekście "Nintendo odświeża przenośną konsolę". Niedawno pojawiła się również informacja, że oferowany będzie on w trzech kolorach: białym oraz jasno i ciemno niebieskim.