'Nintendo DS.' - nowe szczegóły i zdjęcia!

Firma Nintendo zaprezentowała ostateczną wersję nowej konsoli do gier, której oficjalnie już nadano nazwę 'Nintendo DS.' (wcześniej było to tylko oznaczenie kodowe). Korporacja poinformowała również, że deweloperzy z całego świata rozpoczęli już produkcję ponad 120 gier przeznaczonych na tę konsolę.

Ostateczna wersja konsoli Nintendo DS

Ostateczna wersja konsoli Nintendo DS

Ostateczna wersja nowej konsoli różni się nieco od wcześniej prezentowanych egzemplarzy - 'Nintendo DS' przebudowano, 'odchudzając' ją i nadając jej sportowy, atrakcyjny wygląd. Nieco grubsza podstawa konsoli ma teraz kolor czarny, a otwierana klapka - platynowy. Powiększono także nieco główne i boczne klawisze oraz przekonfigurowano niektóre z nich, by zoptymalizować ich funkcjonalność. W ostatecznej wersji 'Nintendo DS' pojawił się także nowy czytnik kart pamięci, a wbudowane głośniki mogą teraz bez słuchawek odtwarzać dźwięk w stereo.

Ostateczna wersja konsoli Nintendo DS

Ostateczna wersja konsoli Nintendo DS

Wcześniejsza wersja konsoli NIntendop DS

Wcześniejsza wersja konsoli NIntendop DS

Z lewej zdjęcie ostatecznej wersji konsoli, z prawej jej starszej wersji.

Nowe dziecko giganta z kraju 'kwitnącej wiśni' będzie kompatybilne z GBA (Game Boy Advance), dzięki czemu w dniu premiery konsola Nintendo będzie miała już bogaty wybór ciekawych gier. Już teraz jednak, w produkcji znajduje się także ponad 120 tytułów przygotowywanych w wersjach na tę platformę. Nintendo produkuje około 20 z nich, reszta powstaje w studiach ponad 100 deweloperów z całego świata. Największy konkurent 'DS' - konsola Sony PSP (specyfikacja techniczna), której premiera przewidziana jest w tym samym okresie będzie miała znacznie skromniejszy katalog tytułów.

Przyciski w ostatecznej wersji Nintendo DS

Przyciski w ostatecznej wersji Nintendo DS

Przyciski we wczesniejszej wersji Nintendo DS

Przyciski we wczesniejszej wersji Nintendo DS

Przypomnę tylko, że 'DS' wyposażono w dwa trzy-calowe wyświetlacze LCD, z których dolny będzie pozwalał na nawigację po aplikacjach konsoli za pośrednictwem dotyku. Konsola będzie również obsługiwać bezprzewodowy protokół IEEE 802.11 i specjalny stworzony przez Nintendo protokół komunikacyjny, zapewniający mniejsze zużycie baterii. 'Nintendo DS' będzie wyposażona w dwa procesory, 4 MB RAM, 656 KB pamięci Video RAM i akcelerator 3D. Szczegóły dotyczące komponentów 'Nintendo DS' i jej wcześniejsze zdjęcia znajdziecie tutaj.

Nintendo wciąż nie podaje dokładnej daty premiery konsoli - wiemy tylko, że w Japonii i USA 'DS' pojawi się jeszcze w tym roku, a w Europie w pierwszym kwartale 2005 r. O dokładnych datach premiery konsoli Nintendo poinformuje

już wkrótce.