'Nintendo DS.' - nowe szczegóły i zdjęcia!

Firma Nintendo zaprezentowała ostateczną wersję nowej konsoli do gier, której oficjalnie już nadano nazwę 'Nintendo DS.' (wcześniej było to tylko oznaczenie kodowe). Korporacja poinformowała również, że deweloperzy z całego świata rozpoczęli już produkcję ponad 120 gier przeznaczonych na tę konsolę.

'Nintendo DS.' - nowe szczegóły i zdjęcia!

Ostateczna wersja konsoli Nintendo DS

Ostateczna wersja nowej konsoli różni się nieco od wcześniej prezentowanych egzemplarzy - 'Nintendo DS' przebudowano, 'odchudzając' ją i nadając jej sportowy, atrakcyjny wygląd. Nieco grubsza podstawa konsoli ma teraz kolor czarny, a otwierana klapka - platynowy. Powiększono także nieco główne i boczne klawisze oraz przekonfigurowano niektóre z nich, by zoptymalizować ich funkcjonalność. W ostatecznej wersji 'Nintendo DS' pojawił się także nowy czytnik kart pamięci, a wbudowane głośniki mogą teraz bez słuchawek odtwarzać dźwięk w stereo.

'Nintendo DS.' - nowe szczegóły i zdjęcia!

Ostateczna wersja konsoli Nintendo DS

'Nintendo DS.' - nowe szczegóły i zdjęcia!

Wcześniejsza wersja konsoli NIntendop DS

Z lewej zdjęcie ostatecznej wersji konsoli, z prawej jej starszej wersji.

Nowe dziecko giganta z kraju 'kwitnącej wiśni' będzie kompatybilne z GBA (Game Boy Advance), dzięki czemu w dniu premiery konsola Nintendo będzie miała już bogaty wybór ciekawych gier. Już teraz jednak, w produkcji znajduje się także ponad 120 tytułów przygotowywanych w wersjach na tę platformę. Nintendo produkuje około 20 z nich, reszta powstaje w studiach ponad 100 deweloperów z całego świata. Największy konkurent 'DS' - konsola Sony PSP (specyfikacja techniczna), której premiera przewidziana jest w tym samym okresie będzie miała znacznie skromniejszy katalog tytułów.

'Nintendo DS.' - nowe szczegóły i zdjęcia!

Przyciski w ostatecznej wersji Nintendo DS

'Nintendo DS.' - nowe szczegóły i zdjęcia!

Przyciski we wczesniejszej wersji Nintendo DS

Przypomnę tylko, że 'DS' wyposażono w dwa trzy-calowe wyświetlacze LCD, z których dolny będzie pozwalał na nawigację po aplikacjach konsoli za pośrednictwem dotyku. Konsola będzie również obsługiwać bezprzewodowy protokół IEEE 802.11 i specjalny stworzony przez Nintendo protokół komunikacyjny, zapewniający mniejsze zużycie baterii. 'Nintendo DS' będzie wyposażona w dwa procesory, 4 MB RAM, 656 KB pamięci Video RAM i akcelerator 3D. Szczegóły dotyczące komponentów 'Nintendo DS' i jej wcześniejsze zdjęcia znajdziecie tutaj.

Nintendo wciąż nie podaje dokładnej daty premiery konsoli - wiemy tylko, że w Japonii i USA 'DS' pojawi się jeszcze w tym roku, a w Europie w pierwszym kwartale 2005 r. O dokładnych datach premiery konsoli Nintendo poinformuje

już wkrótce.