Nintendo DS - ogromy sukces w USA i Japonii

Nowa, przenośna konsola Nintendo DS bije rekordy popularności, zarówno w USA, jak i Japonii. W sumie w obu krajach sprzedano już ponad 2 miliony sztuk, dlatego producent postanowił, że do końca roku dostarczy do sklepów jeszcze ponad 800 tysięcy sztuk. Nintedo liczy na podobny sukces również w Europie.

W ciągu zaledwie tygodnia w USA sprzedano niemal 500 tysięcy egzemplarzy konsoli - niemal 90%, przeznaczonych na rynek amerykański konsol. W Japonii natomiast ponad pół miliona egzemplarzy sprzedano w ciągu pierwszych czterech dni od premiery nowego dziecka Nintendo. Do tej pory, zarówno w USA, jak i Japonii sprzedano po 1 milionie egzemplarzy DS. Aby zaspokoić wciąż rosnące zapotrzebowanie na konsolę Nintendo, producent postanowił zwiększyć liczbę konsol w planowanych jeszcze w tym roku dostawach do 2,8 miliona egzemplarzy.

"Wprowadzenie konsoli Nintendo DS na rynek amerykański i japoński okazało się oszałamiającym sukcesem, liczymy, że premiera najnowszego dziecka naszej korporacji będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem również w Europie" - powiedział Jim Merrick, dyrektor marketingu Nintendo w Europie.

Premiera konsoli w Europie planowana jest na 1 kwartał 2005 roku i podobnie jak to było w przypadku Japonii i USA, w dniu premiery nabywcy będą mieli bogaty wybór tytułów przeznaczonych na tę konsolę. Nintendo DS jest kompatybilna bowiem z dostępną obecnie na rynku konsolą Game Boy Advance i wszystkie gry stworzone na nią będą również działać na DS. To jednak nie wszystko - nad nowymi gram przeznaczonymi na DS pracuje obecnie niemal 100 deweloperów, wśród których nie zabrakło największych graczy na rynku - firm Electronic Arts, Ubisoft, Activision i SEGA.

Electronic Arts, największy obecnie na świecie producent w chwili europoejskiej premiery konsoli dostarczy specjalnie w wersjach na DS takie hity jak "The Urbz: Sims in the City", "Tiger Woods PGA Tour Golf", "Madden NFL 2005", "Need for Speed Underground" i "GoldenEye: Rogue Agent".

Więcej informacji na temat samej konsoli można znaleźć tu.


Zobacz również