Nintendo DS - poznaj siłę dotyku!

Do amerykańskich sklepów trafiła wreszcie nowa, wyposażona w dwa wyświetlacze LCD przenośna konsola firmy Nintendo, która jest prawdziwym przełomem wśród tego typu urządzeń.

Nintendo DS - poznaj siłę dotyku!
Choć konsola trafiła do sklepów w USA w poniedziałek, zapasy zgromadzone przez sprzedawców są już na wyczerpaniu i obecnie zdobycie nowej zabawki Nintendo jest niezwykle trudne. Nintedo DS to prawdziwa rewolucja na rynku przenośnych konsol do gry - dwa wyświetlacze LCD (z których jeden będzie reagował na dotyk) i obsługa bezprzewodowego protokołu IEEE 802.11 to tylko część innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w 'DS'. Ogromne zainteresowanie konsolą japońskiego giganta nie wynika jednak wyłącznie z zastosowania przełomowych rozwiązań - dzięki kompatybilności z konsolą GBA już w dniu premiery 'DS' gracze zyskali dostęp do bogatego (ponad 120 tytułów) katalogu gier.

Przypomnę tylko, że Nintendo 'DS' wyposażono w dwa 3-calowe wyświetlacze LCD, z których dolny pozwala na nawigację po aplikacjach konsoli za pośrednictwem dotyku. Konsola będzie również obsługiwać bezprzewodowy protokół IEEE 802.11 i specjalny, stworzony przez Nintendo, protokół komunikacyjny, zapewniający mniejsze zużycie baterii. 'Nintendo DS' będzie wyposażona w dwa procesory, 4 MB pamięci RAM, 656 KB pamięci Video RAM i akcelerator 3D. Szczegóły dotyczące komponentów 'Nintendo DS' i zdjęcia zarówno wczesnej, jak i ostatecznej wersji konsoli, znajdziecie w dwóch poniższych artykułach.

Nintendo DS - konsola XXI wieku

'Nintendo DS' - nowe szczegóły i zdjęcia!

W Europie DS ma pojawić się w pierwszym kwartale przyszłego roku.