Nintendo DS – wypłynęła specyfikacja konsoli

W Sieci pojawił się dokument, który może być dokładną specyfikacją techniczną nowej przenośnej konsoli Nintendo DS, zwanej w dokumencie również "Nitro". Według specyfikacji konsola DS, będzie wyposażona w "touch panel", sprzętowy akcelerator graficzny 3D oraz będzie obsługiwać bezprzewodowy standard sieci LAN 802.11.

"Nitro" będzie wyposażany w dwa procesory ARM-9 CPU 67MHz i ARM-7 33MHz. Przeznaczona do sprzedaży wersja konsoli będzie miała 4 MB podstawowej pamięci RAM oraz 656 KB pamięci Video RAM. Ponadto konsola będzie obsługiwała nie tylko gry 2D, ale również 3D – co oznacza, że po raz pierwszy w historii, Nintendo zdecydowało się na wyposażenie przenośnej konsoli w sprzętowy akcelerator 3D! System 3D będzie zdolny rysować 120 000 wieloboków na sekundę.

Niespodzianką dla specjalistów z branży okazało się również wykorzystanie w konsoli technologii 802.11 wireless LAN, którzy spodziewali się wykorzystania w niej znacznie wolniejszej i charakteryzującej się mniejszym zasięgiem technologii Bluetooth. Zaskoczeniem jest też wyposażenie konsoli w "touch panel", jednak na temat szczegółów z nim związanych specyfikacja nic nie mówi. Nie wiadomo jeszcze również czy nowe dziecko Nintendo będzie kompatybilne z grami przeznaczonymi na GBA (Game Boy Advance).

Źródło:

http://www.gamesindustry.biz/


Zobacz również