Nintendo DSi w USA i Europie od 2009 roku

Najnowsze Nintendo DSi trafi na półki sklepowe w Japonii już 1 listopada bieżącego roku. Niestety, właśnie okazało się, że reszta świata będzie musiała poczekać na produkt znacznie dłużej. Według Nintendo - nawet do 2009 roku.

Nintendo DSi od kilku dni stanowi jeden z głównych tematów na ustach większości miłośników elektronicznej rozrywki i gadżetów. Nie ma w tym nic dziwnego - najnowsza konsolka Ninendo prezentuje się bowiem naprawdę ciekawie.

Nintendo DSi w USA i Europie od 2009 roku

DSi a DS Lite

Nintendo DSi będzie 12% cieńsza od pokrewnej wersji NDS Lite. Mimo zmniejszania wielkości urządzenia, inżynierom z Nintendo udało się wyposażyć go w szereg nowych elementów: większe ekrany dotykowe (3,25 cala), wbudowany aparat fotograficzny 0.3MP z zintegrowanym programem do edycji zdjęć, wejście na karty SD (usunięto wejście na oprogramowanie GBA), przeglądarkę internetową z dedykowanym sklepem oraz "nowe możliwości dźwiękowe", choć jeszcze nie wiadomo jeszcze co to dokładnie oznacza. Cenę produktu ustalono na poziomie 18900 jenów japońskich (około 440 złotych).

Po ogłoszeniu tych rewelacji pozostało już tylko pytanie o datę premiery urządzenia poza Japonią. Choć przedstawiciele Nintendo początkowo unikali odpowiedzi, to wreszcie ulegli Nintendo DSi trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych i Europie dopiero w 2009 roku.

Firma prawdopodobnie zdecydowała się na taką politykę z powodu ostatnich słabszych wyników sprzedaży handhelda w Japonii. "Stary" NDS jednocześnie wciąż dobrze sprzedaje się poza rodzinnym państwem.

Warto dodać, że do tej pory Nintendo sprzedało w Japonii już 23 miliony egzemplarzy konsoli. Oznacza to, że średnio co piąty mieszkaniec kraju posiada w domu urządzenie. Jeden z szefów Ninendo, Satoru Iwata, powiedział nawet: "mam nadzieję, że DSi pobije te wyniki sprzedaży. Chcę aby konsolkę mieli wszyscy mieszkańcy Japonii".

Poniżej film prezentujący Nintendo DSi: