Nintendo NX: gry natywnie w 900p i 60 FPS i wideo 4K

Konsola Nintendo NX nie doczekała się jeszcze nawet oficjalnej zapowiedzi zapowiedzi, ale w sieci można już znaleźć informacje na temat spodziewanych parametrów generowanej grafiki. Pierwsze przecieki wskazują na to, że nowy produkt Nintendo nie będzie miał czego się wstydzić na le konkurencji i pod jednym względem nawet ją prześcignie.

Nintendo pracuje w tajemnicy nad nową konsolą do gier, która zastąpi wysłużone Wii U. Konsole obecnej generacji od Sony i Microsoftu są obecne na rynku już ponad dwa lata, a japońska firma nie ma jeszcze odpowiedzi na Xboksa One i PlayStation 4. To ma się zmienić wraz z prezentacją konsoli o roboczej nazwie Nintendo NX.

Specyfikacji nowego produktu owiana jest tajemnicą, a Nintendo pracuje nad konsolą za zamkniętymi drzwiami. Do sieci trafiły jednak informacje na temat tego, jakie parametry będzie mieć grafika, którą będą się mogli raczyć klienci. Wynika z nich, że nowe Nintendo będzie w stanie renderować gry w rozdzielczości 900p przy 60 klatkach na sekundę.

Zobacz również:

  • Pokemon Legends: Arceus - gdzie kupić najtaniej? Przegląd ofert
  • Poznaliśmy najpopularniejsze konsole i gry 2021 roku. Kto wygrał - PS5, Xbox, a może Switch?

Jeśli to się potwierdzi, to można przypuszczać, że moc konsoli będzie zbliżona do tej spotykanej w produktach konkurencji. Gry na nowe konsole od Microsoftu i Sony zwykle renderowane są w rozdzielczościach 900p lub 1080p, ale niektóre z nich działają w zaledwie 30 klatkach na sekundę.

Nintendo NX: gry natywnie w 900p i 60 FPS i wideo 4K

Tak wygląda konsola Nintendo Wii U

Przewagą Nintendo NX nad Xbox One i PlayStation 4 może być możliwość odtwarzania materiałów wideo o wyższej rozdzielczości. Sprzęt Microsoftu i Sony zapewnia na wyjściu wideo o rozdzielczości maksymalnie 1080p, czyli Full HD. W przypadku konsoli Nintendo mamy mieć możliwość oglądania materiałów o rozdzielczości 4K przy 60-ciu klatkach na sekundę.

źródło: slashgear.com