Nintendo NX: wiemy kiedy nowa konsola będzie miała premierę!

Nintendo NX, czyli najnowsza konsola Nintendo, została oficjalnie zapowiedziana.

Firma Nintendo przedstawiła raport finansowy, który poza nieistotnymi dla graczy danymi zawierał także szalenie ważną informację na temat premiery konsoli Nintendo NX.

"Nintendo rozwija obecnie platformę do gier o kodowym oznaczeniu "NX" jako zupełnie nowy koncept. NX trafi globalnie na rynek w marcu 2017 roku" - czytamy w raporcie.

Premiera na początku 2016 roku potwierdzona została też nieco później na oficjalnym fanpage'u japońskiego producenta. Wydaje się, że wybierając ten termin brał on pod uwagę działania konkurencji, przede wszystkim firmy Sony, która w październiku 2016 roku wprowadzi do oferty atrakcyjne cenowo gogle PlayStation VR i która, jak wiele na to wskazuje, szykuje się także do premiery odświeżonej konsoli PlayStation 4 o kodowej nazwie Neo.

Nintendo NX

Niestety obecnie nie posiadamy żadnych oficjalnych informacji na temat tego, co zaoferuje nowa konsola Nintendo, która być może będzie nosiła oznaczenie NX (na razie jest to tylko oznaczenie kodowe). Japońska firma wyraźnie jednak dała do zrozumienia, że będziemy mieli do czynienia z całkowicie nową koncepcją. Przy tej okazji warto dodać, że w ostatnim okresie zaczęły pojawiać się spekulacje mówiące o wykorzystaniu przez Nintendo technologii AMD. Gdyby okazały się one prawdziwe doczekalibyśmy się sytuacji, w której wszystkie czołowe konsole korzystałyby z architektury x86.