Nintendo + Sega?

Według informacji The New York Times, Nintendo zamierza przejąć jednego z największych konkurentów - firmę Sega.

Serwis internetowy The New York Times poinformował, że dwaj potentaci rynku konsol do gier prowadzą rozmowy, mające doprowadzić do przejęcia firmy Sega przez Nintendo. Przytoczono wypowiedź nie ujawnionej z nazwiska osoby, jakoby biorącej udział w negocjacjach. Wynikało z niej, że Nintendo zamierza zakupić Segę za około 2 mld USD. Inne warunki transakcji wciąż są przedmiotem negocjacji, które mogą zakończyć się zerwaniem rozmów.

Już od pewnego czasu wiadomo, że Sega przeżywa poważne kłopoty. Koncern zaczął tracić pozycję, kiedy na rynku pojawiła się konsola PlayStation firmy Sony. Od tego momentu mówi się o kłopotach Segi. Firma jednak nie zdecydowała się na bezpośrednią walkę rynkową i oprócz konsoli Dreamcast nie przedstawiła nowego produktu, mogącego bezpośrednio rywalizować np. z PlayStation 2. Isao Okawa, prezes Segi, stara się o znalezienie nabywcy na swoją firmę. W tej sprawie prowadził już negocjacje z Microsoftem. Nie wiadomo jednak jakie były rezultaty tych rozmów.

Przedstawiciele Nintendo i Segi gwałtownie zaprzeczyli doniesieniom New York Timesa. Rzeczniczka Segi, Miho Masuda, zdementowała informacje, jakie pojawiły się na witrynie gazety, twierdząc, iż są one "całkowicie nieprawdziwe". Podkreśliła też, że jej firma nie prowadzi żadnych rozmów, dotyczących tego tematu.