Nintendo Switch Pro coraz bliżej. Kiedy premiera nowej konsoli?

Nintendo Switch Pro zostało właśnie niemal oficjalnie zapowiedziane. Kiedy premiera nowej konsoli?

Nintendo Switch Pro jest bohaterem branżowych plotek już od wielu miesięcy. Niestety, główny zainteresowany - Nintendo, wciąż nie chce komentować żadnych informacji na temat następcy wysłużonego już Nintendo Switch.

Nowe informacje w sprawie Nintendo Switch Pro ujawniła firma Universal Display Corporation, która zajmuje się produkcją, jak również licencjonowaniem ekranów OLED.

Steven V. Abramson - prezes i dyrektor generalny Universal Display Corporation, podczas ostatniego raportu finansowego swojej firmy ujawnił, że Nintendo wybrało już ekrany OLED do swojej przyszłej konsoli - "Switch Pro".

Na rynku gier, tam nasze raporty są, po raz pierwszy, Nintendo wybrało ekrany OLED dla nowego Switch Pro ze względu na korzyści płynące z OLED, jak wyższy kontrast i szybszy czas reakcji - Steven V. Abramson.

Przypomnijmy, że już od miesięcy spekuluje się, iż konsola Nintendo Switch Pro otrzyma właśnie ekran OLED, a także, że będzie w stanie wyświetlać treści w jakości 4K.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że na liście firm współpracujących z Universal Display Corporation znajduje się Samsung. Według ostatniego raportu serwisu Bloomberg na temat Switch Pro, to właśnie koreański producent ma zająć się produkcją OLED-ów do nowej konsoli Japończyków.

Kiedy możemy się spodziewać prezentacji Nintendo Switch Pro? Mało prawdopodobne jest, abyśmy zobaczyli ją już w tym roku. Problemy z dostępnością podzespołów, fabryki pracujące z licznymi ograniczeniami a także utrzymująca się niezwykła popularność standardowego Switcha sprawiają, że japoński producent nie ma zamiaru się śpieszyć.

Śmiało możemy założyć, że na konsolę Switch Pro będziemy musieli poczekać przynajmniej do 2022 roku.

Zobacz również: ONEXPLAYER – nadchodzi następca Nintendo Switcha?