Nintendo Switch Pro jeszcze w tym roku?

Mówiło się, że Nintendo Switch Pro ma marne szanse na pojawienie się jeszcze w tym roku. Prawda może być jednak nieco inna.

Jak donosi Bloomberg powołując się na swoje źródła, nowy Nintendo Switch ma zostać zaprezentowany jeszcze przed targami E3, które rozpoczynają się 12 czerwca tego roku. Masowa produkcja konsoli ma ruszyć w lipcu, a światowa premiera przewidziana jest na wrzesień lub październik. Prezentacja przed E3 ma pozwolić wydawcom na ogłoszenie pełnej gamy gier na Switcha.

Wcześniej mówiło się, że premiera konsoli nastąpi najwcześniej w przyszłym roku, ze względu na niedobory sprzętowe. Jednak jak twierdzi Bloomberg:

Dostawcy Nintendo są pewni, że mogą zrealizować zamówienia (...) części używane przez Nintendo podlegają mniejszej konkurencji niż te w mocniejszych konsolach rywali.

Warto także wspomnieć, że Nintendo Switch Pro nie jest oficjalną nazwą konsoli. Została tak ochrzczona po pierwszych doniesieniach o nowym sprzęcie. Nazwa pod jaką ukaże się na rynku nie jest obecnie znana, i wiedza na jej temat pozostaje tylko wśród garstki osób związanych z japońską firmą.

Zobacz również:

Pozostaje nam poczekać na oficjalną zapowiedź Nintendo, która według źródeł powinna nastąpić niebawem.