Nintendo Switch Pro z ekranem OLED, 4K i większą baterią?

Poznaliśmy nowe informacje na temat nowej konsoli Nintendo - Swtich Pro.

Nintendo Switch

Nintendo Switch Pro jest bohaterem branżowych plotek już od miesięcy. Choć włodarze japońskiego producenta wciąż zarzekają się, że nie pracują nad nowym urządzeniem, to odmiennego zdania są analitycy i eksperci.

Niedawno informowaliśmy was o tym, że, zdaniem analityków, konsole z linii Nintendo Switch sprzedadzą się w 2021 roku znacznie lepiej niż PlayStation 5 czy Xbox Series X. Na jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy wskazywano debiut ulepszonej wersji popularnego "pstryczka". Od miesięcy nowa konsola Nintendo nazywana jest potocznie Switch Pro, co już sugeruje, że otrzymamy po prostu sprzęt mocniejszy i lepszy.

Zobacz również:

Nintendo Switch

Nintendo Switch

Nowe informacje na temat owej konsoli przynosi nam dataminer - SciresM, który odnalazł odniesienia do ulepszonego modelu Nintendo Switch w najnowszej aktualizacji oprogramowania konsoli. Według autora wiadomości, nazwa kodowa nowego urządzenia to "Aula". Wewnątrz nowej konsoli ma znaleźć się układ Tegra X1+, a więc ulepszona wersja tego, który znajduje się obecnie w klasycznym Switchu. W połączeniu z autorskimi rozwiązaniami i "podkręconymi" zegarami, nowy SoC ma zapewnić znacznie większą wydajność, a także obsługę rozdzielczości 4K.

Niestety, możemy zapomnieć o rozgrywce 4K w przenośnej formie, ta, według SciresM, ma ograniczać się jedynie do trybu stacjonarnego, czyli po podłączeniu do telewizora. Na szczęście, japoński producent nie zapomina o jednej z najlepszych funkcji swojego urządzenia i Switch Pro ma otrzymać ekran OLED, wielce prawdopodobne, że o rozdzielczości FullHD. Możemy również liczyć na nowy, usprawniony system chłodzenia i znacznie lepszy akumulator.

Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite

Warto przypomnieć, że już w zeszłym roku Bloomberg donosił, iż Nintendo zachęca twórców gier, aby przygotowywali aktualizacje do swoich produkcji, które pozwolą wykorzystać potencjał nowego sprzętu, w tym rozdzielczość 4K.

Choć Nintendo Switch Pro wciąż jest konsolą, o której dowiadujemy się jedynie z plotek, to coś musi być na rzeczy. Szczególnie, że obecnie jesteśmy już w czwartym roku życia Nintendo Switch. Jest to zatem idealny moment na wypuszczenie nowej, lepszej wersji przebojowej konsoli, która będzie mogła rywalizować z PS5 i Xbox Series X.

Do tej pory, wszystkie konsole Nintendo Switch (standard + Lite) trafiły już do 68 milionów graczy (dane z września 2020 roku).

Zobacz również: Nintendo Switch - gdzie kupić. Najlepsze oferty