Nintendo Switch będzie konsolą dla dzieci

Nowa japońska konsola dostanie, zgodnie z przypuszczeniami, nową grę o Pokemonach. A także jeden z najdziwniejszych crossoverów w historii branży rozrywkowej.

Nintendo Switch

Pokémon na Nintendo Switch

Kilka tygodni temu pisałem na łamach PCWorld.pl, że Nintendo z pewnością niebawem zapowie nową grę z Pokemonami na swoją stacjonarną konsolę i wygląda na to, że miałem rację. Jak donosi Eurogamer, w oparciu o informacje „z kilku źródeł”, trwają prace nad Pokemon Stars, czyli nową odmianą znanych z przenośnej konsoli Nintendo 3DS Pokémon Sun i Moon. Jeśli nie jest się zaawansowanym trenerem małych potworów, można się pogubić w tych nazwach.

Nintendo Switch będzie konsolą dla dzieci

Pokemon Sun i Moon

Zwłaszcza że być może doczekamy też premiery Pokemon GO 2, jako że to obecnie najpopularniejsze rozgałęzienie serii. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by egzystowały one koło siebie.

Zobacz również:

  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - premiera już jutro! Gdzie kupić najtaniej?

Gry Ubisoft na Nintendo Switch

Kolejna zapowiedź dla Switcha to ciekawa kooperacja Nintendo i Ubisoftu. Ta druga firma ma na swoim koncie takie uznane przez graczy serie jak skradankę Splinter Cell, strzelaninę taktyczną Rainbow Six czy symulator skrytobójcy Assassin’s Creed. A jednak na potrzeby nowej konsoli wskrzeszają markę Rabbids (w Polsce znaną jako Kórliki), czyli przygody głupawych, długouchych zwierzaków.

Siedzicie? Usiądźcie. Tytuł, nad którym wspólnie mają pracować, to Mario RPG: Invasion of the Rabbids, czyli pomieszanie światów wspomnianych Kórlików i najsłynniejszego hydraulika świata, maskotkę Nintendo od wielu lat, wąsatego Mario.

Premiera Nintendo Switch

Dla mnie to ostateczny dowód, że Switch będzie konsolą dla dzieci, a Nintendo kolejny raz strzela sobie w stopę, odcinając się od dużej grupy graczy, którzy po zabawie ze swoimi pociechami przy prościutkich tytułach, chcą położyć brzdące spać i samemu posiedzieć przy czymś, co nie ma wywołującej mdłości cukierkowej oprawy.

Nintendo Switch będzie konsolą dla dzieci

Skyrim na Nintendo Switch może być ściemą

I tak, widziałem zapowiedź Skyrima, porządnego, choć przecież kilkuletniego już erpega na pierwszym zwiastunie konsoli. Tyle że potem wydawca gry wydał oświadczenie:

„Cieszymy się, że mieliśmy możliwość współpracować z Nintendo przy tym filmie. Będziemy wspierać Switcha, choć nie jesteśmy jeszcze w stanie potwierdzić, jakie tytuły szykujemy”.

To ja też wydam oświadczenie: oficjalnie nie czekam już na nową konsolę Nintendo.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: