Nintendo Switch: coś poszło nie tak...

Użytkownicy konsoli Nintendo Switch skarżą się na wiele problemów. Aż dziw bierze, że japońscy projektanci mogli popełnić takie błędy...


Nintendo Switch

Switch, czyli najnowsza konsola Nintendo, dostępna jest już w sprzedaży. Ta modularna konstrukcja rozczarowuje jednak zbyt wysoką ceną (w Stanach Zjednoczonych sprzedaje się jednak rewelacyjnie) oraz dostępnością gier. Ponadto przeglądając YouTube można dojść do wniosku, że japońska firma chyba zbyt mocno poganiała projektantów...

Problemy wieku dziecięcego

Oczywiście do materiałów zamieszczony na YouTube trzeba podchodzić z rezerwą. Wiele wskazuje na problemy np. z dźwiękiem, czy odczytem z kart pamięci, lecz tak naprawdę o tym czy mamy do czynienia z potężną wpadką Nintendo przekonamy się dopiero, gdy usłyszymy jaki odsetek sprzedanych konsol jest wadliwy.

Błędy projektowe

Inaczej jednak zupełnie sprawa ma się, jeżeli weźmiemy pod uwagę błędy konstrukcyjne przeszkadzające w użytkowaniu, które nie powinny mieć miejsca i ewidentnie wskazują na zbyt słabe testy przed wprowadzeniem konsoli na rynek.

Nintendo Switch i Joy-Cony

Użytkownicy Nintendo Switch skarżą się na kontrolery Joy-Cony oraz uchwyty Joy-Con Grip. Okazuje się bowiem, że bardzo łatwo przypadkowo połączyć je odwrotnie i zablokować. Później trzeba się męczyć z ich rozczepieniem.

Nintendo Switch: coś poszło nie tak...

Nintendo Switch - problem z kontrolerem

Nintendo Switch i kabel USB

Następny problem związany jest z umiejscowieniem gniazda kabla zasilającego w konsoli. Znajduje się ono bowiem w jej dolnej części, co nie pozwala na skorzystanie z podpórki.

Nintendo Switch: coś poszło nie tak...

Nintendo Switch - problem z kablem USB

Nintendo Switch i stacja dokująca

Kolejny problem dotyczy stacji dokującej dla Nintendo Switch. Zdarza się bowiem, że podczas umieszczania w niej konsoli rysuje się ekran. Co bardziej pomysłowi gracze zdecydowali się na sięgnięcie po sprawdzone metody: szmatkę zapobiegającą przed porysowaniem oraz opanowanie przy wkładaniu konsoli do gniazda jak przy rozbrajaniu bomby.

Nintendo Switch: coś poszło nie tak...

Nintendo Switch - problem z rysowaniem się ekranu

Nintendo Switch i martwe piksele

Na koniec jeszcze dodam tylko, że część internautów natrafiło na martwe piksele w ekranie konsoli. Szybko okazało się jednak, że wg Nintendo niewielka liczba martwych pikseli jest charakterystyczna dla wyświetlaczy LCD.

Poniżej film pod "wszystkomówiącym" tytułem "Nintendo Switch painful launch". Pozwoli on wam bliżej zapoznać się z problemami, z którymi borykają się użytkownicy Nintendo Switch.