Nintendo Switch i Steam Deck z konkurencją w postaci ASUS ROG Ally? Raczej nie w tej cenie...

1 kwietnia ASUS podzielił się informacją, że tworzy przenośną konsolę. Początkowo wzięto to za prima aprilisowy żart, jednak zapowiedź okazała się prawdziwa.

Asus ROG Ally (fot. Asus)

Asus 1 kwietnia pokazał swoją pierwszą konsolę przenośną z rodziny ROG. Początkowo całą sytuację wzięto za prima aprilisowy żart, jednak ogłoszenie okazało się prawdziwe i Asus ROG Ally rzeczywiście powstaje. Konsola ma być odpowiedzią na Steam Decka wprowadzonego na rynek przez Valve.

Nie poznaliśmy jeszcze pełnej specyfikacji urządzenia, jednak na jaw wyszło już kilka informacji. Konsola będzie wyposażona w 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz maksymalnej jasności 500 nitów. Ma się także charakteryzować częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Są to nieco lepsze parametry niż w przypadku Steam Decka, który oferuje ekran w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 400 nitów jakości i odświeżanie na poziomie 60 Hz. Producent także wprost mówi o tym, że będzie to ciche urządzenie. Kolejny pstryczek w nos Valve.

Zobacz również:

  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - premiera już jutro! Gdzie kupić najtaniej?
  • Steam Deck w rekordowo niskiej cenie! Taniej nie kupisz

Nie znamy jeszcze dokładnych podzespołów, jednak całość ma działać w oparciu o autorskie części od AMD. Jak to będzie działało w rzeczywistości? Jeszcze nie wiadomo. Natomiast na materiałach promocyjnych możemy zobaczyć takie gry jak Dying Light 2, czy High on Life.

Urządzenie będzie wyposażone w dwa analogi, d-pad, cztery przyciski funkcyjne, dwa triggery i dwa bumpery.

Nieoficjalnie mówi się, że Asus ROG Ally będzie obsługiwał takie platformy jak Steam, Epic Games Store czy Xbox Game Pass.

Serwis Inside Gaming zamieścił także informacje na temat ceny. Według redakcji dostępne będą dwie wersje:

  • 512 GB - 649 dolarów (około 2800 zł)
  • 1 TB - 899 dolarów (około 3900 zł)

Konsola ma trafić do sprzedaży w październiku. Co do ceny oraz daty premiery, na oficjalne informacje musimy jeszcze zaczekać.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: